Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu. • Yerba mate - KHADRA

 • Vložil Tomáš Klouda 27.2.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Zcela standardní poměr list/prach/větvičky, prachu je zcela přiměřeně. Vůně lehce do kouřova, hořký typický bylinný základ yerby. Barva tmavší zelená, žlutavé větvičky.
  BARVA NÁLEVU Tmavší zelená, při delším louhování do hněda. Lehce kalný výluh.
  CHUŤ Zcela klasická, bylinná, výrazná. Čekal jsem slabší podobu, ale není zde rozdíl oproti značkám např. Amanda, nebo Taragui. Sytý, povzbudivý výluh s hořkou texturou a bylinným výbuchem.
  DOCHUŤ Zalití patra a jazyka hořkostí, stabilní nepřestřelený celek, hořkost akorát, v ničem nezaostává oproti slavným značkám Argentiny. Dobrý kus, dobré účinky i chuť. Dlouhá dochuť, cena přiměřená.
  VYLOUHOVANÝ LIST Vylouhovaný list standardní pro argentinské kusy, zelené sekané listy, žluté větvičky, v menšině na dně blátíčko z prachové složky.

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 75,-/250g

  www.chezamis.cz/