Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.Yerba maté - Yaguar Frutas Dulces


Vložil Tomáš Klouda 2.1.2021, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
Yaguar je poměrně nová značka, prostě přebal levného maateriálu z Polska. Na české distribuci zcela bez informací.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Nepříjemná umělá vůně, evokuje mi agresivní ovocné ovoněné směsky ala Bora Bora. Směska je z největší části tvořena Yerbou, pouze místy, opravdu ojediněle je sušené ovoce, nebo kousek jiné bylinky. Olivově zelené větší plátky sekaných listů, béžové stonky jsou v menší míře obsaženy, cca o 40% méně, než u standardních produkcí.
BARVA NÁLEVU Žluto-hnědavý, poměrně nezkalený nálev, ovšem se sytým hrubším prachem na dně.
CHUŤ Chuť je jablečná, hořkost velmi malá, pozadí je jen lehce po yerbě. Celek na mě působí nepřesvědčivě, nemá to plnost ostatních regulérních producentů, jablečnost připomíná nahnědlé měkké části jablka, místy rybinka ve spojitosti s bylinnými prvky. Yerba jako taková zlomková v chuti, lehounká kouřovost. Stopy prapodivného manga, snad sušené plátky, ale do celku nezapadají. Slabé, bez efektu zasycení, jak tomu bývá jinde.
DOCHUŤ Po polknutí zpočátku výraznější sladké mango tóny, celek se však velice rychle obrací zpět k jablku a jeho nepříliš chutné podobě. Krátký dojezd, ja jazyku slabé působení pouze umělých a nebo pokřivených chutí, i nahořklá složka po yerbě na patře opadává do pár minutek - navíc cca pátá minuta se mi od krku přes patro táhne rybina z dojezdu. Nepřesvědčilo, už dle vůně listu jsem tušil zradu. Ani v této cenovce se nepřemůžu, abych to pil jen k práci, nebo bez hlubších zážitků. Prázdný brazilský list alá rancho prostě nadopován aromatem. NEDOPORUČUJI!

caje
caje
caje
caje
Jedná se o polskou značku, přebal+mix. Zklamal mě i Brainmarket, který toto zařadil do sortimentu a prodává za cenu, která je vyšší, než většina lepších značek, z tohoto listu žádný pořádný účinek uživatelům nevzejde.
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: 15,- / 50g