Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Yaguar Elaborada con Palo

 • Vložil Tomáš Klouda 30.6.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Brazilian yerba mate tea brand grown wild in the tropics of southern Parana. Dried the traditionall way, seasoned for 18 months. Delicate yet energizing!
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list je svěží zelené barvy, v celku jsou větvičky a list je sekaný jen na hrubo - poměrně velké plátky yerby. Prachu je v celku jen mizivé množství. Vůně je kouřovější, hořká, s bylinným základem specifickým pro yerbu.
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 2 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 2 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 3 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Kalabasa tykev 250ml, 15g listu, proléváno vodou 70°C.
  Vůně: poměrně vydatná, kouřovější s bylinným typickým působením.
  Barva: tmavší zeleno-hnědavá, menší množství prachu a kalu v nálevu/při srkání.
  Chuť: kyselkavo-nahořklá, teplejší voda vytváří poměrně nepříjemné složky, základ lehce nahořklý, celkkové působení spíše sladší. Bylinné projevy typické, lehká kouřovost, doporučil bych spíše na začátek s matéčkem, před přechodem na výraznější kousky. Na degustaci na kavárně na téma maté měl tento kousek u začátečníků největší úspěch a rovnou si ho objednávali přes e-shop na místě. Z mého pohledu je tělo prázdnější, ne tak vydatný celek a hořkost spíše menší, kyselkavost vyvážená. Celkově je počet prolití a chuť ještě ok menší.
  Dochuť: dochuť po polknutí nahořklá, plné nuance, působení a délka staví celý aftertaste na kratší až středně dlouhou úroveň působení. Příjemná nižší hořkost a typické bylinné nuance, kouřovost jen lehká, kyselkavost je vyšší v porovnání s jinými kousky. Povzbuzení střední, ochlazující efekt po vypití. Za mě standard, základ, pořád lepší, než Maté Rancho z Amany, nebo Oxalis Maté. Takže pro levné mateisty je toto skvělý a bezkonkurenční kup. Levný materiál tak dává prostor i na testy, mixování s bylinami a čajem atd.
  nadobi
  Vylouhovaný list větší velkosti, tuhé listy, menší množství větviček, velký list, nula prachu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 142,-/1000g

  Prodejce: yerbamarket.cz