Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.

 • Verde maté ochucené - srovnání

 • Vložil Tomáš Klouda 14.7.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  Info od prodejce:
  nadobi
  nadobi
  Vzorek 1 - Yerba Verde Mate Green Mas IQ
  Cítit se neustále povzbuzený, výborně se soustředit – to vše vám v kombinaci se skvělou chutí a aroma dodá Verde Mate Mas IQ. Napsal bych s radostí, že si nepamatuji žádné jiné mate, které by mne dokázalo tak vzpružit, ale pak bych lhal, jelikož od té doby, co piju toto yerba, si pamatuju úplně všechno.
  Mas IQ je další funkční mix. Toto yerba spolu s brazilským yerba obsahuje: ginkgo bilobu, která napomáha při koncentraci, ženšen, který posiluje imunitu a podporuje správnou funkci mozku, slupku od pomerančů, sladký ananas a v poslední řadě stimulující guaranu.
  Hned po otevření pytlíčku s mate si nelze nevšimnout různorodosti sušiny. Také aroma tomu odpovídá. Jako by se sušina sama nabízela k zalití. Jedná se o výbornou kompozici mnoha chutí. Kořeněné aroma se mísí s ovocnou a svěží vůní mate.
  A jak toto mate chutná? Je velmi neobvyklé. Sladký ananas se mísí s ostrou a výraznou chutí zbývajících ingrediencí. Slupka pomerančů dodává chuti hloubku a guarana správně „nakopává” náš organismus. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na hlavní ingredienci celé směsice – skvělé zelené yerba mate. Mas IQ je nová, jedinečná směs, která nám dodá energii na dlouhou dobu. Také podporuje myšlení a napomáha při vyjadřování.
  Verde mate Mas IQ je zdravá „bomba”, která jakoby exploduje v naší hlavě. Odbourává únavu, stimuluje a napomáha při koncentraci. Pamatujte, vše začíná v hlavě!
  V továrně jsou balené produkty, které obsahují arašídy. Vyvíjíme maximální úsilí, abychom zajistili co nejdéle balení alergenů, ale nemůžeme zaručit, že balené produkty neobsahují stopy alergenů.

  nadobi
  nadobi
  Vzorek 2 - Yerba Verde Mate Green Regulase
  Květiny, bylinky a yerba mate ve společné harmonii – Zdraví přímo na dlani. Verde Mate Regulase je další revoluční směsice yerba mate od brazilského producenta. Toto yerba není jen chutné, ale také zdravé. Řídí správnou funkci organismu, napomáhá při udržování stálé tělesné hmotnosti.
  Je pro vás těžké vypít různé zdravotní směsice bylinek? Ať už „s” nebo „bez” přidání yerba mate? Často jsou velmi hořké, nepřiměřené vaší chuti a chybí v nich vyrovnanost a harmonie? V tomto případě je to úplně jinak. Všechny ingredience se krásně mísí, ani jedna není nijak výrazná. Prostě společně vytvářejí jedninečnou souhru chutí spolu s brazilským yerba mate.
  Chuť je velmi vyrovnaná, není ani extrémně hořká, ani sladká. Prostě ideální. Přiznávám, že jsem se nejdříve hodně obával výrazné nahořklé chuti heřmánku a semínek kopru. Naštěstí byly mé obavy zažehnány. Chutnal opravdu výtečně. A musím podotknout, že i svěží chuť yerba mate nezanikla, ale naopak se ještě zvýraznila.
  Ve složení yerba mate naleznete mimo jiné také bez, semínka kopru, morušovník, heřmánek, a šípky. A opravdu mi můžete uvěřit, že každá ingredience je cítit v odvaru. Již po otevření balení ucítíte lehce nasládlou vůni květů a bylinek, která je jedinečná. Ihned po zalití sušiny teplou vodou ucítíte ještě intenzivnější aroma.
  Verde Mate Regulaseto nejenom pomáhá léčit, ale také udržuje vaše zdraví a chutná skvěle.
  V továrně jsou balené produkty, které obsahují arašídy. Vyvíjíme maximální úsilí, abychom zajistili co nejdéle balení alergenů, ale nemůžeme zaručit, že balené produkty neobsahují stopy alergenů.

  nadobi
  nadobi
  Vzorek 3 - Yerba Verde Mate Green Rosa
  Spojení růží a mate je skvělý nápad. Od dětství jsem miloval růže a toto zamilování se se mnou táhne až do dnes. Proto, když jsem objevil tuto jedinečnou kombinaci růže a mate, zamiloval jsem se.
  Sušina Verde Mate je skvělá a přírodní. Plná různých odstínů zelené barvy, se kterými se mísí červené části lístků růže spolu s ibiškem. Vypadá prostě úžasné.
  Aroma je jedinečné, není možné si jej zaměnit s žádným jiným mate. Růže je na prvním místě. Vůně je přírodní, živá, jako by květy byly čerstvě natrhané. Nejzajímavější aroma je však hned po prvním zalití sušiny. Je sladší a sladší. Čerstvě zalité Verde Mate Rosa voní úchvatně – jako poupě.
  První dojem z Verde Mate je jednoznačně různorodost a proměnlivost v chuti a aroma. V prvním momentě cítíme cesmínu, ale hned další doušek nám přináší nasládlou růžovou chuť, která se proměňuje v růžovo-ibiškovou kyselkavou chuť. Všechny ingredience se slučují v jeden velmi chutný celek.
  V továrně jsou balené produkty, které obsahují arašídy. Vyvíjíme maximální úsilí, abychom zajistili co nejdéle balení alergenů, ale nemůžeme zaručit, že balené produkty neobsahují stopy alergenů.

  nadobi
  nadobi
  Vzorek 4 - Yerba Verde Mate Green Silueta
  Ihned po rozbalení balení, můžete cítit lahodnou vůni jablek. Ve složení však jablka nenajdete. Verde Mate Silueta je totiž skvělý aromatický a chutný mix vůní a chutí. Je také skvělý pro ty, kteří se snaží zhubnout.
  Dlouho jsem přemýšlel o tom, jak je možné, že bylo vytvořeno tak zajímavé a svěží aroma. Verde Mate Silueta má jednu z nejlepších vůní, kterou jsem kdy u mate cítil. Zelené jablko se zdá být součástí sušiny, avšak ve složení jej nenajdeme. Jiné siluety také takto voní, ale jablko v nich nenajdeme. Zde je vůně jalbka velmi intenzivní a spolu s vůní máte tvoří skvělý celek.
  Zvláštní aroma je výsledkem sloučení mnoha ingrediencí: citrónové trávy, máty, čaje gunpowder, Cistu, semínek kopru a bezu. Ihned po zalití sušiny teplou vodou ucítíte vůni všech ingrediencí, které tvoří společně matoucí vůni jablek.
  Když jsem vyzkoušel tuto jedinčnou kompozici, byl jsem unešený. Chuť je totiž skvěle vyvážená a osvěžující. Není nutné podávat nápoj jen teplý, také terrere je skvělé. Jiné značky v porovnání s Verde Mate Silueta nejsou tak dobré, prostě nejlepší je spojení Cesmíny paraguayské s brazilským pralesem. Je to nejlepší volba. Siluetu můžete zalít mnohokrát, a i tak bude pořád chutnat skvěle. Skvěle nás povzbudí, osvěží a nakopne.
  Verde Mate Silueta je jedno velké tajemství, které se budete po celou dobu popíjení snažit odhalit.
  V továrně jsou balené produkty, které obsahují arašídy. Vyvíjíme maximální úsilí, abychom zajistili co nejdéle balení alergenů, ale nemůžeme zaručit, že balené produkty neobsahují stopy alergenů.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list vzorek 1 voní do sladka a hořkostí v pozadí, bylinno-ovocný charakter, lehce kouřová stopa, celek jde do náznaku nakyslosti, připomíná spíše citrusy.
  Suchý list vzorek 2 voní čistě sladce, po ovoci, broskev a mango, malá stopa bylinnosti, hořkost/kouřovost nulová.
  Suchý list vzorek 3 voní sladko-nakyslá výrazná květová anglická růže, bylinnost, ani jiné prvky se neprojevují, květina dominuje.
  Suchý list vzorek 4 voní bylinnou lehce kořeněnou složkou, máta, lehounce citrus.

  Zdrojový list yerby je totožný, velké samotné listy bez prachu a větviček. V každém kuse jsou jedinečné ingredience, které děají každý kus originálem. Plátky yerby světlé svěží zelené.  Vůně vzorek 1: nahořklá až kouřová vůně, citrusové nuance jsou prakticky pryč, jen lehký nádech, bylinný primár.
  Vůně vzorek 2: silná bylinná základna se sladkým vyrovnaným odérem po broskvi a mangu.
  Vůně vzorek 3: květový výrazný primár, nedává šanci yerbě k projevu, anglická růže s lehce nakyslou složkou.
  Vůně vzorek 4: bylinno-mátová základna s kouřovým podtextem (hořkost až kouřovost)


  Barva vzorek 1: světlá, žlutavá, bez kalu či prachu.
  Barva vzorek 2: tmavší žlutavá barva, čistý nálev bez kalu či prachu.
  Barva vzorek 3: totožná, jako vzorek 2, tmavší, žlutavá.
  Barva vzorek 4: nejtmavší, žlutá, až zlatavá barva nálevu, čistý nálev bez kalu či prachu.


  Chuť vzorek 1: základna je značně slabá, bylinný charakter s nádechem ovoce (citrusu), lehká kouřovost v pozadí. Příjemný kontrast hořké a sladké.
  Chuť vzorek 2: vydatná základna yerby a sladké nuance ovoce, broskev a mango, příjemné lehce květinkové podtexty, syté, pestré, hravé.
  Chuť vzorek 3: nakyslý základ s lehkou nahořklostí, v chuti růže zcela dominuje, nejintenzivnější chuť ze všech vzorků, pestrost kusu je snížena přehlušující intenzitou růže, bylinnost ani nic jiného nelze cítit. Stabilní a vydatný celek.
  Chuť vzorek 4: nejhrubší a nejnestabilnější kus, hořká svíravá nekompatibilní směska, po odeznění nárazu na chuťové pohárky lze cítit lehké nuance máty a kouřové podtóny.


  Dochuť vzorek 1: po polknutí lehce kouřový dojezd, netypická hořkost pro yerbu, sedí na jazyku. Dozvuk relativně lehký, nikterak hrubý, spíše slabší základna, dojezd středně dlouhý, ovoce připomíná lesní jahůdky a místy citrus.
  Dochuť vzorek 2: výraznost velká, dominuje sladkost, ale hořkost je příjemná, yerba není potlačená, hezky se projevuje, pestrý a dlouhý dojezd. Ovocnost dlouho zcela nepopiratelně dominuje, poté celek přechází do lehké sféry yerby jak jí známe.
  Dochuť vzorek 3: po polknutí je výraznost o řád nižší, ale růže stále dominuje a to i po několika minutách. Délka dochutě je poměrně dlouhá, ale je odvozena právě od růže, po spádu této chutě již prázdný závěr. Charakter je ale úchvatný, takto intenzivní tóny růže jsou cítit málokde.
  Dochuť vzorek 4: hořký šok po polknutí, směs kouřovosti, travnatosti, bylin, převážně máty a náznaky kopřivy. Délka dochutě je bohužel poměrně dlouhá, závěr je trochu lepší, s charakterem yerby.

  //Přípravy v kalabasách za mě stejný výsledek a preference, chuťově výraznější, např vzorek 4 o to nestabilnější ve větší míře listu v kalabase. Rosa (3) je pitelnější a chutné, Regulase (2) sladší, vynikající a bude ok i za studena, IQ (1) trochu ještě spadlo, tato směska mi sedí více od Oxalis pokud bych na ní měl chuť. Silueta (4) za mě nok, ani máta, ani pořádně byliny, hrubé, svíravé.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Hodnocení Tomáš Klouda a Jana Kloudová totožné:
  Vzorek 1 - **
  Vzorek 2 - ****
  Vzorek 3 - ***
  Vzorek 4 - *

  //při přípravě na kavárně žena1 preferuje vzorek číslo 4, žena2 preferuje vzorek číslo 3, muž1 preferuje vzorek číslo 2.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena vzorek 1: 155,-/0,5kg
  Cena vzorek 2: 155,-/0,5kg
  Cena vzorek 3: 142,-/0,5kg
  Cena vzorek 4: 142,-/0,5kg

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Prodejce: yerbamarket.cz