Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Yerba Verde Mate Green Despalada

 • Vložil Tomáš Klouda 5.8.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Je skvělá! – moje první myšlenka po ochutnání Despalady od Verde Mate. Delikátní, aromatická, krásně zelená a prakticky bez pylu, právě tím vším uchvacuje gurmány, kteří hledají jemné, svěží chutě. Tento produkt je jeden z předních výrobků yerba mate dostupných na trhu.
  Již po otevření balíčku se ukazuje krásně zelená barva rozdrobených lístků. Prakticky je bez pyli, objem je stoprocentně složen s listů. Je to umožněno díky speciálnímu zpracování rostliny, která je pečlivě seřezávána, ale není vykuřována či pálená. Tato Despalada je sušena pouze horkým vzduchem, co mužete vidět a také pocítit. Je mnohem lepší než směsi, které jsou vysušováný. Po zalití intesivně zelené.
  Aroma Verde Mate je něco nezvykle originálního. Je rostlinný, sladký, ale přitom svěží a to ještě před samotným zalitím. Vůně se neomrzí a každou chvíli budete objevovat něco nového. Aroma poukazuje na své bohatství živé a přírodní chuti.
  Při ochutnání, hned pocítte rozdíl mezi silnými a kouřovými chutěmi populárních značek. Despalada Verde Mate patří k nejvíce vyváženým yerbám. Díky své jemnosti proniká ke každému chuťovému pohárku jazyka a překvapuje rostlinnou chutí. Lahodná pro jazyk, žaludek, ale přitom povzbudivá a dostatečně silná. Po několika chvílích od posledního doušku je cítit svěží chuť, která zůstává na jazyku.
  Dlouho jsme přemýšleli, jak scharakterizovat Despalady od Verde Mate. Nabírá obraz dvacetileté, vysoké a ladné Indiánky, která číhá v brazilských pralesích aby Vás svým šípem zasáhla přímo do srdce.
  Producent: Verde Mate
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3,5 / 5

  Dochuť: 3 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 4,5 / 5

  Praktičnost: 4 / 5

  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: List svěží zelené barvy, světlejší, než tomu bývá u ostatních druhů. Obsah tvoří pouze list. Vůně je silná vegetální s bylinnou složkou, lehce kořeněná stopa, v mnohém mi připomíná čaj z technického konopí.
  Barva nálevu tmavší zelená, až do hněda. Vůně nálevu je silně bylinná, naprosto uhlazená, spíše sladko-kořeněná, než hořká.
  Chuť je nahořklá, silná, bylinná. Připravuji v materu, výsledek je proto i řád intenzivnější, než při přípravě v kalabase. Hořkost je přirozená, naprosto ne hrubá, lahodné bylinné nuance, kontrast hořké/sladké, v chuti pouze náznak kořeněných prvků. Dochuť je silná, výrazná, nahořklá s o řád méně výraznými sladkými prvky. Plná bylinná složka, mocné a dlouhé doznívání. Bylinnost není ničím kažena, je přirozená, jako čistě usušená cesmína. Fascinující je účinek - i když jsem už zajetý na kdejakém matéčku, toto mě povzbuzuje opravdu značně.
  Cena v poměru s jedinečností a stabilitou - skvělá. Originalita - oproti kouřovějším kusům, je zde prapůvodní čistá bylinnost - hodnotím kladně. Praktičnost je vysoko - celek neobsahuje prach, vše se tedy popíjí i čistí lépe.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 124 Kč / ks

  Prodejce: yerbamarket.cz