Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Vánoční sencha

 • Vložil Tomáš Klouda 25.12.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Vánoční čaj sencha, zelený čaj, aroma, krabička 70g
  BEZ KONZERVANTŮ A BARVIV-BEZ ÉČEK. Zelený aromatický čaj s omamnou vůní vánočních ingrediencí a koření připravé skvělou atmosféru o vánocích
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list objemný, velké jednolisty. Tato "sencha" má dost ploché listy, rozhodně ani zpracováním není podobná té autentické, proto jsem vždy k tomuto padělku, levnější variantě japonské senchy přísný. List samotného čaje je tmavší zelené barvy, delší smotané - ani ne jehličky - ploché delší listy. Směs obsahuje značné množství růžových květů a obsažena je zde i pomerančová kůra a hřebíček. Tyto suroviny jsou na pohled nejčetnější. Vůně je lehce travnatá s citrusovými podtóny a lehkou kořeněnou složkou.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 4-5g listu, 80°C, 6 minut louhování.

  Vůně: kořeněná s lehounkou nahořklou travnatostí.
  Barva: žlutavá s drobným kalem na dně misky.
  Chuť: Svíravý start a lehce štiplavý tón hřebíčku, hořkost provází chuť spolu s kořeněnou složkou po celou dobu ve stejné intenzitě. Na můj Vkus hodně hrubý základ, že se těším poknout - a to piji silné Vietnamské zeleňáky - růžové květy jsou cítit minimálně, náznaky v pozadí zde jsou, ale vše překryje intenzivní hřebíček a hrubá síla čínského paskvilu.
  Dochuť: Poměrně dlouhá dochuť, kterou ale způsobí primárně koření, hřebíček dává štiplavou pronikavou dochuť, v pozadí je pak cítit lehce zkreslená travnatá chuť, méně hořké tóny, již o něco snesitelnější podoba. Růžové květy jsou cítit až v samém závěru trochu výrazněji spolu s hřebíčkem.
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list je objemný, jednolisty "senchy" jsou měkké, světlejší zelené.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Závěr: Tento počin je o stupeň horší, než druhý ochutnávaný produkt, černý čaj hezky ladil, bylo to příjemné vánoční pití. Když si zakládá firma na tom, aby byl čaj bez éček a barviv - proč tam cpou aroma? Sráží to celkový dojem, alespoň z mého pohledu. Tento čaj doporučuji leda tak k chroupání perníčků o svátcích :-)
  Cena: 69,-/70g

  Prodejce: http://www.manufacture35.cz/shop/2141x2-vanocni-caje.htm