Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.

 • Ubos kůra

 • Vložil Tomáš Klouda 26.5.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Mombín žlutý
  Účinné látky
  steroidy, katechiny, antranoly, fenoly, kyanidinové heterozidy, flavanoly a flavanony, chinony, leukoantokyanidin, saponiny a taniny.
  Výskyt
  Ubos je strom z nížinných oblastí Amazonie, dorůstající až 20 metrů výšky.
  Podporuje organismus ve správné funkci trávicích a kožních neduhů. Kůra peruánského listnáče navíc podle indiánů zpomaluje stárnutí a detoxikuje.Působí pozitivně při revmatických chorobách a podpůrně při nádorových onemocněních
  nadobi
  nadobi
  Suchá kůra nepříliš výrazná po vonné stránce, lehké dřevité prvky. Převažuje nadrcená drobná kůra, místy větši kusy. Barva je převážně hnědá, cca 1/3 je do béžova.
  nadobi
  Osobní popisek: zarovnaná čajová lžička kůry na degustační sadu (100ml). Vroucí voda, 10min louhování.
  Vůně: vskutku nevšední dřevitá vůně, těžší se specifickým nádechem, který neodpovídá, žádné dřevině, kterou znám.
  Barva: oranžovo-hnědavá. Drobné zlomky na dně misky.
  Chuť: nahořklá chuť, sytá, velmi hutná, překypující dřevitost, po napití pocit suchého jazyka a patra. Lehká svíravost, hořký základ, jen lehké nasládlé tóny. Intenzita dřevitých prvků je velká, vzdáleně připomínálapacho, ale charakter je úplně jiný, hutnější, sytější. Chuť padne na jazyk a drží se ho! Celkový charakkter není vůbec nepříjemný, lehce na obtíž je svíravá stopa, Dřevitá složka lze zpodobnit k praženým obilninám, bukvicím, žaludům, těžší chuťová dispozice.
  Dochuť: po polknutí je dochuť jen krátce svíravá, po cca 20 sekundách je chuť hladce hořká s nasládlým pozadím, dominuje úžasná jedinečná dřevitost, absolutně unikátní charakter. Opět mi v souboru hraje suché bukvice, chůze pod buky v létě, kdy je podloží, spadané listy a plody buku suché a vydává v parnu těžké dřevité vůně. Celek je natolik charakteristický, že mě rozhodně baví! Zpětně musím konstatovat, že podobné "vyšší" dřevité nuance jsem cítil např u některých shu puerů. Zajímavá příležitost a pokud bude možnost, budu se k této bylinné záležitosti vracet.
  nadobi
  Cena: 69,-/50g

  Prodejce: bylik.cz