Bílý čaj

Bílé čaje - po sběru se čajové lístky nijak nezpracovávají. Nejdříve se nechají zavadnout, poté se suší na slunci. Bílý čaj se nepraží ani neoxiduje, a proto si uchovává jemné složení a jedinečnou chuť. Nakonec se čajové lístky třídí podle velikosti. Nejlepší jsou mladé, vrcholové, nerozvinuté lísty.

 • White Nepal Tea - Thao

 • Vložil Tomáš Klouda 10.2.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info k většině čajů na webu (info od prodejce):
  „Čaj, čaj, čaj!“ – volání, které na indickém subkontinentu uslyšíte všude. „Čaj“ tam totiž znamená čaj! Tím však veškerá podobnost s tím, co známe z českých supermarketů, končí. Čaj z Nepálu a Indie je kvalitní, nejvyhlášenější na světě. Originální balení nepálského granulovaného černého čaje obsahuje cca 25 g čaje. Tento čaj je typická nepálská specialita. Je vhodný k přípravě s mlékem a cukrem – tak, jak jej pijí sami Nepálci. Dárkové balení obsahuje cca 25 g čaje, který je uzavřen v neprodyšné fólii, aby zůstal dlouho čerstvý. Ozdobný plátěný měšec lze použít samostatně, má jednoduché stahovací zavazování. Návod k přípravě čaje je uveden na obalu. Můžete si s tím „vyhrát“ jako čajový odborník, anebo jednoduše zalít vroucí vodou a slít po pár minutách. Tak jako tak pochutnání zaručujeme! :)
  Zboží je vyráběno ručně, proto se jednotlivé kousky mohou lehce lišit od vyobrazení, zejména co se týče detailů provedení a odstínů barev… každý kousek je skutečný originál! :)
  nadobi
  Bílý nepálský čaj
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Pokyny k přípravě bílého čaj:
  1.připravte kvalitní vroucí vodu o teplotě 80-85°C.
  2.zahřejte konvici, ve které budete čaj připravovat: propláchněte ji vroucí vodou.
  3.vsypte do konvice čaj - na šálek čaje (2 dcl) asi 3g lístkového čaje.
  4.louhujte čaj 3-5 minut podle chuti.
  5.při slévání do šálků používejte sítko. Vyvarujte se sítkům z bambusu, které narušují čistou chuť čaje.
  6.z jedné dávky čaje můžete připravit až tři nálevy.
  nadobi
  nadobi
  Suchý list nejhezčí z trojice nepálců - prakticky pouze tipsový čaj, krásné dlouhé stříbřité ochmýřené listy. Všechna čest s ohledem na balení v metalizovaném ohebném sáčku a v lněném pytlíku. Vůně je intenzivní květová s bylinnými podtóny, sladká vůně přirozeného charakteru. Báječné vonné prvky růže a tulipánu.
  nadobi
  nadobi
  Příprava v testeru
  3g/100ml/3min, 85°C, předehřev nádobí.
  Nahřátý list: božská nejintenzivnější vůně, květinové plné tóny, tulipán je spíše v pozadí, dominuje těžší kořeněná složka pasující spíše k šeříku, či jiným obdobně intenzivně vonícím květinám.
  Vůně nálevu: výrazná tulipánová složka s náznakem výraznějších květin s kořeněným pozadím. Plná, vábivá vůně.
  Barva nálevu: žlutavý/bledší až plěťový nálev, absolutně bez kalu či zlomků.
  Chuť: vynikající procítěná a vyvážená chuť, hebká základová květinová chuť a zároveň decentně kořeněné pozadí, lehoučce travnaté nádechy, přirozené složky květinového plného charakteru. Svěží základ s jemností nektaru, který přitom působí po celých ústech. Závěr výrazněji kořeněný v pozadí, základ slaďounký, naprosto hladkého průběhu. Velmi výrazný tulipán, místy francouzská růže, náznak orchideje a šeříku.
  Dochuť: dlouhá a výrazná dochuť, zajímavá kombinace jemné procítěné květinové složky s decentním kořeněným podtextem. V dochuti je podtext méně kořeněný, základ s prvky tulipánu, náznak bezu, podtext lehounce travnatý s kořeněnými podtexty nektaru výraznějších květin. Závěr je mírný květinového nádechu, mezi tulipánem je cítit náznak hrušky, podtext pouze mírně kořeněný, květinové tóny jsou nesmírně bohaté, ale nelze všechny prvky stanovit.
  //druhý nálev je mírnější, pouze zákldové květinové vypsané prvky, již ne tak bohaté tělo a zcela bez kořeněných prvků. Třetí zkušební nálev prázdný.
  nadobi
  Vylouhovaný list v podobě špičatých vrcholových lístků a tužších malých úhledných nepoškozených zeleno-nahnědlých lístků. Nádherná TOP podoba.
  nadobi
  Závěr: Chuťově nejzajímavější čaj z trojice čajů z Thao, absolutní souhra chutí, květinové plné tóny v příjemném doplnění kořeněných složek.

  Cena: nezveřejněno

  Prodejce: Thao.cz