Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

Thai Green Tea - Thajská krása7.7.2010

původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mueang Chiang Rai
rok: 2010 (MFG 06/10)
typ čaje: thajský zelený čaj
kultivar: assámský čajovník
čaj s označením ORGANIC THAILAND TEA - OTOP PRODUCT CHAMPION

List místy lámaný, ale úhledný. Voní po seně (méně oproti předchozímu recenzovanému čaji) a ovoci.
Dávkování: 4g/100ml gaiwan
Předehřáté nádobí, bez oplachovacího nálevu


1.nálev: 15s/80°C - po zalití barva nálevu žlutá, více než u předchozího čaje. Vůně sena se vytratila, ačkoliv v suchém listu cítit byla - voní po květinách a po ovoci (zdálky připomínající broskve). V chuti je cítit lehce travnatý základ, který přechází do příjemné květinovo-ovocné podoby. Velice sladký nálev, aftertaste opravdu krátký zcela nepatrně přecházející do trpka.
2.nálev: 25s/80°C - barva nálevu tmavší, silnější charakter, znásobil se chuťový travnatý základ s těsně následující těžší ovocnou chutí prolínající se s květinovými tóny. Dochuť středně dlouhá (3-4minuty) ovocno travnatá, lehce natrpklá chuť na patře.
3.nálev: 35s/80°C - dokonalý nálev, vyvážený, ovocnost lehce uspoupila, naopak se zvýraznily květinové tóny. Aftertaste cca 2minuty více do trpka.
4.nálev: 45s/80°C - celkový pokles chutě i vůně, příjemná lehce travnatá chuť s nepatrnými květinovými tóny. Dozvuk krátký natrpklý.
5.nálev: přes minutu/100°C - víceméně světle žlutá voda s travnatou příchutí, prakticky žádný dojezd.

Závěr: Hutnější nálevy s lehkou travnatou chuťí a příjemnými ovocno-květinovými tóny. Velmi povzbuzující čaj. Doporučuji pro milovníky zeleného čaje. 

Prodejce: http://www.jiaogulan.cz

Cena: 64,-/50g