Polozelený čaj

Polozelené čaje - skupina jíž charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Obecně stupeň oxidace dosahuje 8 % až 85 % (světlý/tmavý oolong). Chuť polozelených čajů se výrazně liší v závislosti na pěstování a způsobu zpracování, kdy se některé oolongy například praží, nebo archivují. Může být sladká a ovocná s medovou vůní, hutná s dřevitými a praženými tóny nebo osvěžující s květinovým aroma. Různé sorty oolongů se zpracovávají odlišným způsobem, ale tvar listů bývá v zásadě dvojí: buď jsou lístky volně zohýbané (dračí formy), nebo pevně svinuté do malých kuliček s koncem stonku. První způsob svinovaní je tradičnější.

 • 2018 Thai Oriental beauty

 • Vložil Tomáš Klouda 13.10.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list v podobě menších smotaných listů do granulek. Barva je tmavá, hnědo-šedo-tmavě zelená. Vůně není příliš výrazná, lehce pražené, až karamelové nuance s nádechem těžších květin.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 2,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 4 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 4,5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, vroucí voda, 3 minuty louhování.
  Nahřátý list: mocná kořeněno-květová složka, těžší vůně po orchidejích, kořeněné prvky po bylinách, muškátu. Při delším propaření zde cítím náznaky sladkých rudých višní.
  Vůně: lehce kořeněná a nasládlá základna, mírně štiplavá, mocně květinová vůně.
  Barva: světle hnědavý, zlatavý nálev. Minimum kalu na dně misky - čirý a jiskrný nálev.
  Chuť: překypující kořeněno-květovo-ovocná základna, tělo sladko nahořklé. Jemně štiplavý primár s kořeněným květovým odérem. Těžké vůně orchideje, jemné pivoňky a rudé růže, karamelový podtext, při převalování doušku temné višňové prvky. Fascinující chuť vzdáleně připomínající Oriental Beauty jak ji známe v originálu, ale inovativní, svěží, jak je pro thajské čaje příznačné, se svojí echt kořeněnou složkou, která prostoupí celý prostor úst a jazyka.
  Dochuť: po polknutí sednou na jazyk více nahořklé složky, jemně štiplavá kořeněná chuť, mnohem širší záběr a definované "oddíly" působení po ústech/jazyku. Zpočátku čiště květovo-kořeněné tóny, nastupuje po pár minutách karamel a višne. Zcela nepopsatelná orchidejové nuance a karamelový podtext. Pozvolné slábnutí a rozvinutí květů do šířky - větší spektrum působení - druhů květin. Kořeněnost se pomalu vytrácí a zbývá v primáru višeň s květy a slábnoucí karamel. LAHODA! Délkou dochutě strká většinu čajů do kapsy, 20 minut je minimální doba doznívání. Těžší charakter, mírně zahřívající účinek, poměrně značné nabuzení po vypití.
  //při vícenálevu lze lépe vystihnout všechny prvky, kořeněná složka je až cypřišová, pronikavé prvky...
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list v podobě drobných vícelistých mladých listů, tmavý hnědo-černý tuhý list. Sexy tipsy!!
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 2200,-/kg

  Prodejce: Sičaj.cz