Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • 2018 Thai Green Wonder, Wawee, green tea from oolong cultivar

 • Vložil Tomáš Klouda 28.9.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní výraznou vegetální, travnatou složkou, připomíná značně japonské zelené, lehce slaná složka. Stříbřité, tmavě zelené, hnědavé a našedlé listy. Nepoškozené vícelisté celky, podlouhlé, jen mírně kroucené listy, kvalitní zpracování.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 2,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 3,5 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, 85°C, 3 minuty louhování.
  Nahřátý list: vůně je procítěná, květovo-bylinná s lehkým dotekem sušených meruněk.
  Vůně: výrazná bylinná složka s lehkým dotykem květin. Jemný a stabilní charakter.
  Barva: žlutavá barva nálevu, prakticky nulová přímnost prachu, či zlomků.
  Chuť: nasládlý základ, stabilní tělo, osvěžující charakter plný bylin a květin. Křehký list a přesto snese i vyšší teploty, pro milovníky řízného zeleňáku to nebude správný šálek, v podstatě nezničitelný a stále vybalancovaný kousek. Při převalování doušku v ústech se lehce projevuje vegetální, travnatá složka. Květiny nejou příliš výrazné, bylinné tóny zastupuje jitrocel. Příjemná změna, která se dobře pije i navečer v parné letní dny!
  Dochuť: lehká, středně dlouhá, osvěžující chharakter, sladké tělo, po polknutí jdou více do šířky květinové složky, je cítit mateřídouška a jitrocel, z květin neumím identifikovat. Travnatost je zde zastoupena až v samém závěru, lehká čerstvě posečená tráva. Výrazností není tento kus odzbrojující, ale svým charakterem ano. Příjemná kompozice, která zažene pocit žízně a příjemně a účinně ochladí.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je velmi dlouhý, převažují jednolisty, křehká struktura listu, výrazné žilkování, malé pilovité okraje dlouhých listů.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 1500,-/1kg

  Prodejce: Sičaj