Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.

 • Test sáčkových čajů

 • Vložil Tomáš Klouda 24.3.2019, autor Tomáš Klouda


  Test sáčkových čajů

  nadobi
  Zlomek u nás dostupných sáčků, ale přeci jen už to chtělo kus sebezapření k ochutnávání. Pouze dva čajové sáčky byly ok, pouze dva bylinné byly přijatelné.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Čajové ok:
  -Grešíkův zelený Vietnam byl pitelný, ne dobrý, ale pitelný.
  -Eliya ochucený zelený čaj ze Šrí lanky - vyloženě chutný i přes aroma, kvalitní list, nic nezakrývají neprůhledným pytlíkem.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Nečajové ok:
  -Pukka - skořicový výbuch, nálev jsem čekal ještě intenzivnější, alebylo to příjemné sladké pití plné koření.
  -VeltaTea - heřmánkový čaj - vydatný, žádný vyčichnutý list, dobré.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Ostatní bylo přemrštěné v aromatu, tóny ovoce jak nahnilá jablka, tuna ibišku, kyselé tělo, pytlíky bez obalu (hromadné balení kulatý/čtvercový pytlík) - nejhorší působení, bolelo mě z toho břicho. Krásně vonla jemča smetanové cherry, ale chuť fádní, umělá, poměrně prázdná. Pickwick hrozné barevné jedovaté dávky v hrnku už od pohledu, přemrštěno zcela nad přijatelnou mez. Sonnentor také bída, nezaujal vůbec.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Závěr? Radši nejzákladnější listový čaj, než tyto na drobno pomleté směsky. Nachytat se u sáčků je mnohem snadnadnější, než u listového čaje, ten i při bídné kvalitě bývá pitelný.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi