Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Taragüi Liviana

 • Vložil Tomáš Klouda 15.11.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Chuťové yerba mate z přírodními výtažky, které zastíňují specifickou hořkost cesmíny paraguayské. Intensivní ovocná chuť nahrubo nakrájených listků a paliček vzniká provoněním aroma marakuji a pomeranče. Toto spojení dokonale osvěží a zajistí trvalou chuť při několikanásobným zalití. Doporučováné během veder ve formě terere. Mnoho mateistů považuje právě toto yerba mate za nejlepší mezi chuťovými variacemi. Intenzivní ovocná chuť dokonale podtrhává přirozené hodnoty čaje yerba mate. Chuť je po dlouhou dobu příjemně povzbudivá. Je skvělé i po několika zalitích.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  List typický, sekané listy různé velikosti, ale v celku jsou i zlomky větší velikosti, minimální množství prachu.
  Barva listu typicky zelená tmavší, stonky nažloutlé.
  Vůně listu příjemná ovocno-bylinná, do sladka, jemný charakter od prvního dojmu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4 / 5

  Dochuť: 4,5 / 5

  Cena: 3 / 5

  Originalita: 4 / 5

  Praktičnost: 5 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek:
  Barva nálevu tmavě zelená, lehce kalná, při delším louhování, vyšší dávce, či vyšší teplotě jde barva do hněda.
  Vůně nálevu primárně bylinná, lehké ovocné stopy. Lehký a jemný odér.
  Chuť je jemná, doslova dominuje sladkost s pouze jemnou hořkostí vzadu na jazyku, krémové, jako máselná hruška, lehké tóny citrusů, marakuju zde cítit není. Příjemné a přitom nepotlačené bylinné nuance, vybalancované tělo. Chuť samotná je super jak v materu, v kalabase, i v obyčejném termohrnku, univerzální, lehko připravitelné matéčko.
  Dochuť Je zajímavější, pestřejší, dlouhé doznívání a hebký průběh. Hruškovo-citrusové nuance, lehký náznak marakuji a to později v dozvuku při sládnutí celku. Po polknutí je na srovnatelné hladině hořkost/sladkost, postupné zjemňování, lahodné tóny ovoce, až postupně hruška cítit není a pozvna odpadává i citrus a zůstává jen sladkost marakuji s bylinnou stopkou. Báječná kombinace a prožívání, svěží, spíše na letní dny. Jsem spíše na kouřovější a výraznější hutnější kusy, ale tento kousek mě nadchnul.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 142,-/500g

  Prodejce: Yerba market