Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Taragüi Citricos del Litoral

 • Vložil Tomáš Klouda 6.10.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Taragüi is the leading yerba in Argentina. Produced at the establecimiento Las Marias in the province of Corrientes. Since 1924 it has been cultivated, harvested and produced by specialists.
  Taragüi Cascaritas combines the quality and personality of the yerba with stems aromatized with natural citrus essences, and the best selection of fruit peel. The exclusive formula of yerba mate cascaritas litoral has pieces of natural lemon, grapefruit and orange peel. This makes a refreshing, polish and delicate yerba.
  nadobi
  nadobi
  List: hezkého vzhledu, vyvážený poměr list/stonky/prach, lehce nadprůměrný počet stonků, bohatý podíl kůry citrusů – pomeranč.
  Vůně listu: mocná citrusová s primární složkou pomeranče, lehce bylinný specifický odér Yerby.
  Barva listu: poměrně světlá zelená barva, světlejší stonky – do žluta.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu: tmavší zelená se žlutavým odstínem. Poměrně kalný nálev – jemný kal, který neucpává bombilu.
  Vůně nálevu: pronikavá citrusová vůně, sladká s lehce štiplavým podtextem, lehoučká bylinná základová složka matéčka.
  Chuť: plná a hutná chuť, základová specifická chuť Yerba maté, ve stejné rovině jako pestré citrusové složky, lehce štiplavé pozadí. Sladký základ, přecházení mezi jednotlivými citrusovými prvky – pomeranč/mandarinka. Závěr lehce nahořklý , celek evokuje čerstvý grep. Zajímavý průběh chutí, nečekaně pestré a vyvážené složky. Chuť Yerby je lehce kouřovější, více tradičnější podoba. Velmi osvěžující celek.
  Dochuť: intenzivní dlouhá dochuť, převládají zde takřka jen citrusové tóny, nahořklá chuť Yerby v pozadí. Fascinující přechody chutí, od citronu po mandarinku, pomeranč a grep. Pomeranč je cítit na začátku dochutě, kdy je celek velmi sladký, později se prolínají mandarinkové lehce nahořklé složky, grep je cítit až v závěru s výraznějším nahořklejším podtónem a s procitlou bylinnou chutí matéčka v pozadí.
  //jednoznačně nejlepší příprava je zalití horkou vodou, ale i macerát je nadprůměrně dobrý.
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,75 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de