Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Štědrý večer

 • Vložil Tomáš Klouda 24.12.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Štědrý večer, černý čaj, aroma, krabička 70g
  BEZ KONZERVANTŮ A BARVIV-BEZ ÉČEK. Černý aromatický omamný čaj s omamnou vůní vánočních ingrediencí připravé skvělou atmosféru o vánocích
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list drobný, černý, plně oxidovaný čaj. Poměrně velké množství větviček, drobný zlomkový čaj. Ve směsce je vidět koření, které pasuje k zimním čajům, poměrančová kůra, hřebíček, skořice. Vůně je primárně kořeněná po hřebíčku, sekundárně citrusová po pomerančové kůře.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 4-5g listu, 100°C, 6 minut louhování.

  Vůně: kořeněná v hlavním hřebíčkovým prvkem, s citrusovými prvky a nepatrnou dřevitostí.
  Barva: červeno-hnědá, spíše do ruda, drobné zlomky na dně misky.
  Chuť: relativně plná, koření a citrus úspěšně zakrývá svíravost, která lze nepatrně vnímat za těmito výraznými prvky. Výrazné lehounce štiplavé tóny hřebíčku, mám jej moc rád, proto je mi základová složka velmi příjemná. Lehké tóny citrusů s nepatrnou kouřovo-dřevitou temnou složkou, která je ale pouze v pozadí, mírně výraznější prokouknutí v závěru chutě.
  Dochuť: dochuť příjemná, celkový charakter je hořko-nasládlý, kořeněné prvky se trochu uvolnily a nálev je tak trochu pestřejší, vzniká větší prostor pro citrusové a dřevité složky, stále však zcela dominuje hřebíček a to až do konce doznívání - samotný hřebíček je cítit přes 15 minut, pomerančová kůra působí o něco kratší dobu, dřevité složky se ztrácí poměrně brzy.
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list drobounký, tmavý do hněda, vyloženě je zde vidět jaké zlomky byly do směsky použity, nepraktické při čistění, nulový vizuální požitek.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Závěr: Výrazná a relativně vyvážená směska, když už ovoněný čaj na zimu - tak s kořením, jako tento - ideálně však doma namíchaný ;-).

  Cena: 69,-/70g

  Prodejce: http://www.manufacture35.cz/shop/2141x1-vanocni-caje.htm