Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Šťavnatá malina

 • Vložil Tomáš Klouda 7.8.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Složení: pravý bílý čaj Shou Mei, pravý zelený čaj Ceylon Sencha, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), červený rybíz, aroma, maliny (min.2,4 %). Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Příprava: vodou o teplotě 90°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 5 minut louhovat. Poté přeceďte.
  Balení: 30 g
  Země původu: Čína
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list aromatický, nutno uznat, že poslední dobou jsou některá aromata Oxalisu velmi povedená, z listu přímo překypuje malinová velmi realistická vůně, šťavnatá malina. Jako základ je použit bílý čaj Shou Mei, ten lze jasně rozpoznat velkými různobarevnými listy. Právě od tohoto bílého čaje je zde největší množství větviček, dlouhé větvičky a počet na focené dávce je přes 10 kusů. Tyto kusy navyšují gramáž a nedávají do čaje prakticky nic. V celku lze najít dále lístky zeleného čaje, je ho velmi málo, ale přítomný je.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 5g listu, 100°C, 6 minut louhování.

  Vůně: pronikavá malinová velmi realistická vůně, nic jiného se z nálevu neline, není šance přebít tu výraznou malinovou složku. Sladko-nakyslý základ.
  Barva: zlatavá barva nálevu.
  Chuť: na rozdíl od mnoha čajů, které neměly pořádnou základovou složku, tento čaj má hutný základ, lehce svíravý podtext, zelený čaj zde dělá poměrně hořkou stopu, která přesáhne i mocné působení aromatu. Základ je sladko-nakyslý, ovocný po malině, vedlejší složka agresivní, travnatá, ale sladkost základu to vyhladí, problém je, že je se po vypití může člověku z toho silného nálevu udělat špatně - jako nám - měli jsme pouze snídani a je to prostě nestabilní směska. Po mlsání cukroví mezi doušky je vše v pořádku, čaj má hutné tělo, ale je hrubý.
  Dochuť: Kupodivu poměrně dlouhá dochuť, kolem deseti minut, po polknutí přetrvává enormně výrazná malinová složka, postupně slábne a pouští tak ke slovu i prvky z pozadí, lehké travnaté tóny a náznaky bylin. Tento čaj si dokáži představit mnohem více ve vychlazené podobě, kde by prvky zeleného čaje nedělali takovou paseku.
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list na pohled hezký, bílý čaj má hezké velké listy, krásně zde vynikají i lístky zeleného čaje (i větvičky).
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Závěr: Po obsahové stránce by chtěl čajík ještě doladit, je po požití velmi hrubý, sedne těžce do žaludku. Po chuťové stránce čaj není špatný, aroma zastírá svíravost celku, za mě je základ hutný a ideální k povzbuzení, jeden z lepších takto výrazněji ovoněných čajů od OX.

  Cena: Kamenný obchůdek jihlava 33,-/30g (internetová cena 44,-/30g)

  Prodejce: Oxalis