Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

Španělská mandarinka


21.11.2011

list
Suchý list tmavý, směs černých čajů, vzhledově pripomímá Cejlon a Java OP. Mezi lístky čaje nalezneme místy okvětní lístky růží a pomerančovou kůru. Intenzivní poměrančové aroma, které nepůsobí zcela přirozeně, ale přesto příjemně voní.
list
Příprava:
Rýžová konev 250ml, předehřev nádobí, zaléváno 100°C, použity 3 g listu, pouze jednonálev, louhováno 4 minuty a při další přípravě 8 minut
list
Louhování 4 minuty: Poměrně světlý oranžový nálev, velice intenzivní pomerančová vůně. Chuť začíná na silné pomerančové chuti, postupně slábne a odkryje citrusovou specificky nahořklo-nakyslou, jemně kořeněnou chuť. Sladký charakter nálevu se prolíná s tóny citrusu, zajímavý celek. V závěru velice netypická pachuť (kterou poměrně účině překryje chuť pomeranče). Pravděpodobně nepříliš kvalitní černý čaj - trpký dojezd. Dozvuk středně dlouhý primárně pomerančový, opět s pachutí na patře - není to přirozená chuť, nejspíš způsobeno přidaným aromatem.
list
Louhování 8 minut: Výraznější tóny černého čaje a výraznější "pachuť" - zůstáváme u kratšího louhování.
list
Vylouhovaný list zlomkový, klasické nižší kvality.
list
Závěr: Stejně jako většina čajů s přidaným aromatem, i tento je vhodný pro nenáročné popíjení, doporučuji kratší louhování. Uspokojivá chuť pomeranče je největší předností tohoto čaje, zažene chuť na sladké.

Prodejce: www.herbata.net

Cena: 54,-/50g