Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Šamanův oheň

 • Vložil Tomáš Klouda 15.12.2014, autor Tomáš Klouda
  Info od prodejce:
  Složení: pražené mate (min.68,2%), zázvor, aroma, plátky pomeranče, bílý pepř, plody Goji (Goji, konzervant oxid siřičitý), červený pepř, pivoňka, santalové dřevo, chilli papričky, květy bodláku, slunečnice. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Balení (gramáž) 60 g
  Země původu Brazílie

  Suchý list je hezky stavěný, pražené tmavé maté je v kombinaci s pepřem a chilli rozhodně zajímavé a to nejen po vizuálnístránce. Bohatý obsah květů, plodů a koření. Vůně intenzivní, primárně citrusová, po pomeranči, přidané aroma se zdá být taktéž citrusové, spíše více nakyslé - po citronu. Výrazný štiplavý odér, kořeněný charakter se sladko-nakyslým ovocným základem.


  Jednonálevová příprava:
  Keramická kalabasa 250ml, 15g listu, 100°C, 6-8 minut louhování.

  Vůně nálevu: Krásná kořeněná vůně, primárně po zázvoru a citrusech, krásný peprný odér, v pozadí tóny těžších pražených prvků matéčka. Celkový odér spíše připomíná zimní směsky černých čajů s kořením.
  Barva nálevu: Hnědo-rudá barva nálevu, list je poměrně velký, bez prachu, bombillou tedy neprojde ani smítko, velmi příjemné na popíjení.
  Chuť: Kupodivu již od prvnícho doušku velmi peprné tělo X-D sladký hutný základ, kontrast několika chutí, v základu dost ohlušuje ostatní prvky pálivá chuť chilli, zázvoru a pepře, primární je pepř a zázvor, dále je cítit výrazná citrusová pomerančová chuť, v pozadí jako hutný základ těžší tóny praženého maté, které je pro tuto směsku ideálně hodí jako základ. Sladké tóny s kořeněnými výraznými prvky. Závěrem je stále cítit značně pálivá složka na patře a jazyku, dokonce i na stěnách úst, mírně se zvýraznily prvky praženého maté, trochu si polepšily na výraznosti i citrusi.
  Dochuť: Dochuť bez koření by byla asi krátká až středně dlouhá, takto je ale celek velmi dlouho cítit, zázvor a pepř je velmi aromatický a drží se v ústech desítky minut, citrusová složka jako doprovod drží obdobnou dobu, pouze tóny yerby maté jsou kratší hutný základ má poměrně rychlý spád, zůstává jen zmíněná ostrá složka s citrusem. Enormně hřejivý účinek, rozhodně super na zimu.

  Vylouhovaný list tmavý do hněda, velmi hezká směska, kde svítí červený pepř i chilli, nevšední kompozice nečaje a koření.


  Závěr: Nesmírně zajímavá směska, chuťová kompozice je stavěna velmi trefně púro zahřátí, zimní měsíce jsou ideální pro popíjení tohoto čaje, ideálně před odchodem do sněhu :-) Jednoznačně doporučuji - kdo nemá rád ostré, doporučuji menší dávkování ;-)

  Cena: 64,-/60g

  Prodejce: Oxalis