Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Indega Siempre Vive

 • Vložil Tomáš Klouda 20.12.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Indega Siempre Vive 0,5kg
  Producent: Indega S.A.
  Bylinná paraguayská směs yerba maté, máta peprná, rozmarýn, anýz
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list voní příjemnou květovo-bylinnou vůní, nasládlý jemný charakter s jemně nahořklou stopkou. Objemný list, "chmýří", červené lístky, velké kusy stonků cesmíny, poměrně velké množství prachu a zlomků, větší listy cesmíny nejsou častěji vidět. Barva pestrá, mnoho přidaných složek, působí skvěle.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3,5 / 5

  Dochuť: 3,5 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 4 / 5

  Praktičnost: 3 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Kalabasa 500ml, 25g listu, zaléváno 75-80°C horkou vodou, srkáno průběžně.
  Barva nálevu tmavě zelená, kalný nálev.
  Vůně nálevu výrazně bylinná, vyčnívá máta a náznak cesmíny.
  Chuť stabilní, pestrý celek, výrazně tělo. základ je v příjemném balancu hořká-sladká-nakyslá - působení na celou plochu jazyku. Osvěžující charakter díky mátě, kořeněný nádech, silně květovo-bylinné nuance, pouze stopově hořké složky po listu cesmíny.
  Dochuť polknutí hladké, doznívání dlouhé, máta tvoří základnu, bylinné tóny cesmíny těžší prvky s delším dosahem, mnoho mnoho vedlejších jemných projevů květů a bylin. Hravá a jemná dochuť dlouhého trvání. Vhodné jak pro zimu, tak přes léto, dokážu si tento kus představit i na studeno. Zajímavý objev, doporučuji.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list drobný, tmavší zelený, mnoho přidaných bylin. Vetší jsou pouze stonky.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 136 Kč / 500g

  Prodejce: Yerbamarket.cz