Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • 2018 Japan – Organic Finest Sencha Shizuoka Uchiyama

 • Vložil Tomáš Klouda 25.8.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Uchiyama (Učiama) Sencha je krásně vyrobený čaj z rodinné zahrady v okrese Tenyru v japonské prefektuře Shizuoka (Šizuoka). Rodina Uchiyama je známá pro produkci jedněch z nejlepších zelených čajů v Japonsku. Tato varianta je organická a jsou použity nejkvalitnější první dva lístky a pupen. Listy jsou tmavě olivově zelené barvy s velmi výrazným aroma. Nálev má krásnou vůni čerstvě posekané trávy a hladkou, lehce nasládlou chuť s květinovými tóny a výraznou umami.
  Čas sběru: Ichibancha (duben 2018)
  Země původu: Japonsko
  Region: Tenryu / Shizuoka (Šizuoka-ken) / Honshu (Honšú)
  Nadmořská výška: 600 až 900 m n. m.
  Odrůda: Čajovník čínský
  Příchuť: jemná, nasládlá, květinová
  Obsah kofeinu: Střední
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list tmavě zelený. Překládané listy jehličkového tvaru a malé zlomky, poměrně dlouhé "jehličky". Vůně je svěží, vegetální, se sladkou, až květovou složkou.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 4 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 3 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, 3min louhování, 75°C horká voda.
  Nahřátý list: vegetální složky, travnatý základ, lehce slaný podtext, poměrně výrazná umami složka s náznaky mořské řasy.
  Vůně: vegetální sladká s lehce slaným podtextem, travnato-květovo-řasové nuance, velmi zajímavá vůně.
  Barva: sytě žlutý nálev lehce nazelenalých odstínů. Minimální počet prachu na dně misky.
  Chuť: stabilní vegetální základ, zcela bez svíravosti, plná travnatá základna, lehké květové nuance a mírně nahořklá umami složka v pozadí. Není to žádná silná Fukamushi, je to hladký a přitom výrazný požitek, svěží a přitom enegrizující, již při prvním napití. Chuťově geniální, jak to tak bývá u lepších japonských čajů. Rafinovaný a plně sladěný celek je ideálním pro oslavu jara, nebo k osvěžení přes léto.
  Dochuť: po polknutí se roprostře širší paleta chutí výraznější slaná na jazyku, mocné travnaté prvky těžce se táhnoucí po jazyku, jako při doušku pálenky, proniká každým milimetrem intenzivní chuť, tak tyto prvky prostupují jazyk. Lehké květové něžné prvky působí minutko po napití výrazněji, do této doby byly potlačeny, lehce slané doteky mořských řas, dominuje však travinka a později květové prky.
  //příprava v 100ml kyusu na 3 nálevy 60s,120s,300s (3g) - ideální podoba, první nálev antiox, druhý dominuje kofeinem a třetí tříslovinkami. Každý nálev unikátní a chuťově k přípravě senchy top.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je tmavě zelený, křehká, výrazně žilkovaná struktur listu, v celku jsou velké plátky listů.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 160,-/25g

  Prodejce: https://www.tea-legends.cz/