Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Selecta Silueta

 • Vložil Tomáš Klouda 17.11.2014, autor Tomáš Klouda


  list
  list
  Info o čaji:
  This Yerba Mate is native to the city of Bella Vista in Itapúa, Paraguay.
  Selecta Silueta combines granulate grinded yerba mate with stems with boldo leaves, sour orange and lemon essences. This mix works as sedative for the nervous system which calms down anxiety and reduces the appetite. Its diuretic properties facilitate the elimination of fat. It is also good digestive and relaxing
  list
  nadobi
  List drobný, velký podíl prachu, drobné větvičky – převážně podlouhlé. Vůně listu svěží, výrazná, boldovník s výraznými citrusovými prvky. Barva listu svěží, světle zelená.
  list
  list
  Barva nálevu téměř hnědá s odstíny zelené, neobvyklá tmavá barva, poměrně značně kalný nálev.
  Chuť netypická, svěží, plná, charakteristická intenzivní hořkost je zde nepatrná, v dokonalém souladu s nakyslou citrusovou složkou a nasládlým základovým prvkem. Velice intenzivní bylinná složka, specifický tón (boldovník) – lehce štiplavý mátový vedlejší tón. V závěru citrusové komplexní prvky, velice svěží celek, ne tak hutné prvky jako u klasického charakteru Yerba mate. Dlouhý jemný průběh chutě.
  Dochuť není tak pronikavá, jako chuť samotná, avšak je stále komplexní a jemná, sladko-kyselý základ s jemňounkou nahořklostí. Citrusová plná složka (citron/pomeranč) s nádechem svěží mátové složky. Bylinné pozadí (boldovník) s citrusovým závěrem. Dlouhé jemné doznívání. Lehčí přirozená ochucená směska Yerby, obzvláště ženě moc chutnala.
  list
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list velmi drobný, poměrně tmavý zelený list.

  Cena: 3,5 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de