Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Selecta premium

 • Vložil Tomáš Klouda 9.6.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  Info od prodejce:
  Info: Tradiční Paraguayské yerba maté, intenzivní chuti. Sušení i zrání probíhá tradičním způsobem.
  nadobi
  List: celkově drobnější list, velký podíl prachu, uspokojivý poměr drobných stonků. Na pohled dobře vyvážený celek pro hutnější výluh.
  nadobi
  nadobi
  Barva listu: tmavší zelená.
  Vůně: vůně listu výraznější, pražená se specifickým bylinným odérem.
  Barva nálevu: brčálově zelená s náznakem žluté, velmi kalný nálev, dost prachu projde i bombilou.
  Vůně nálevu: kávová s bylinnou specifickou složkou, lehce kouřové tóny.
  Chuť: typický nahořklý charakter, zpočátku převládá kouřová složka, postupně se zjemňuje až do klasických bylinných tónů s kouřovým až popílkovým podtónem. Velice plná chuť prostupující celá ústa. V závěru nasládlá popílkovo-kouřová složka se základovou nahořklostí evokuje charakter tradičních matéček.
  Dochuť: kouřový nádech, decentně hořké tělo. Klasický plný bylinný základ, velice dlouhé a plné doznívání. Lehká chuť po citrusech v závěru dochutě, pouze lehký kouřový tón v pozadí.
  nadobi
  Vylouhovaný list drobný, velké množství prachu – blátíčko. Tmavá barva listu.
  nadobi
  nadobi
  Cena: 130,-/500g

  Prodejce: el-mate.cz