Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba Maté - Selecta Moringa

 • Vložil Tomáš Klouda 29.8.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Vyjímečné spojení bylin s yerba mate od Selecty. Obsahuje dobře známou přesličku polní, kterou Američané obou kontinentů nazývají ´´koňským ocasem´´ ( protože toto je doslovný překlad Cola de Caballo). Další složkou je mimo yerby také burrito. Kompozice v sobě uzavírá moringu olejodárnou. Vhodná jako doplněk každodenní stravy.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list světlejší zelené barvy, žlutavé stonky. Celek je drobnější, jak je zvykem u Selecty, tak mnoho prachu. Vůně je vydatná, hořko-kořeněná, bylinná s výrazným mátovým podtónem.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 2,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 3 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 3 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Kalabasa 250ml, 20g listu, 75°C horká voda, 5 minut louhování.
  Vůně: bylinná, lehce mátová, kontrast hořké bylinné "okurkové" složky se základovou yerbou.
  Barva: výluh je tmavě zelený až do hněda, velké množství kalu a prachu.
  Chuť: základna příjemně hořká, lehce mátová vedlejší složka, vegetální a bylinné projevy. Intenzitou není vůbec pronikavější, než mátové kusy - moringa je cítit skutečně nepatrně. Stabilní základna, ale žádný očekávaný překypující výbuch chutí. Hladká, relativně výrazná, ale nepříliš pestrá chuť.
  Dochuť: po polknutí více v popředí mátový nádech, složky "stonků bylin" - máta a lehce pískavice, základna yerby mi nepřijde tak dechberoucí, jako u jiných kousků. Za mě zbytečný produkt se snahou nalákat na něco nového. Máta/čistý kus jsou 100x lepší variantou. Dochuť středně dlouhá, nepřipadá mi tak výrazná, jako u jiných kusů. Víceméně uspokojivě osvěžující efekt, lehce chladivé projevy.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list drobný, mnoho prachu v celku barva světle zelená.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 136,-/500g

  Prodejce: yerbamarket.cz