Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Selecta Compuesta Menta, Peperina y Poleo

 • Vložil Tomáš Klouda 21.7.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  This Yerba Mate is native to the city of Bella Vista in Itapúa, Paraguay.
  This Selecta compuesta consists of granulate grinded yerba mate with mint, peppermint and pennyroyal essences. This composition of mints is stimulating, anti-inflammatory, antispasmodic and refreshing. This is a good alternative for hot days!

  //Peperina – čeleď hluchavkovitých rostlin, rod Minthostachys – pochází z Argentiny – info zde:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Minthostachys_verticillata
  nadobi
  Suchý list velice drobný, velký podíl stonků, větší podíl drobného prachu. Vůně listu mátovo-bylinná, výrazná kořeněná složka papájových semínek. Barva listu svěží světle zelená, stonky do žluta.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu velice tmavá, khaki, tmavě zelená, poměrně dost kalu.
  Chuť intenzivní, primární je mátová extrémně osvěžující, štiplavá složka. Zatím nejvýraznější mátová chuť ze všech ochutnaných matéček. V pozadí bylinné tóny, lehce prokukující citrusové složky. Hořko-sladký charakter, fascinující plné tělo, povzbudivý osvěžující celek. Postupný přechod na zřetelnější bylinné prvky – boldovník. Bohatá kořeněná svěží, lehce štiplavá chuť. V samém závěru návrat k původní nahořklé přirozené chuti Yerby s decentní chutí máty.
  Dochuť dlouhotrvající, osvěžující efekt, krásně se po polknutí dýchá. Plná svěží chuť máty, nepatrně hořké tělo – primárně nasládlé. Pestrý celek, bylinný podtón. Extrémně dlouhé doznívání, v závěru návrat k hořko-sladké chuti Yerby s příjemnou mátovou doznívající chutí se slabou kořeněnou složkou. Chuťově pestré prvky obléhají doslova celá ústa.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list vypadá velice dobře, jiskrný drobnější list, bohatý podíl stonků, přiměřené množství prachu.
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,5 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de