Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - San Remo

 • Vložil Tomáš Klouda 10.7.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Popis od prodejce:
  San Remo je 100% organický produkt, snoubící v sobě silné povzbuzení z yerba maté (díky obsaženému mateinu) a čokoládovou vůni pro labužníky. Země původu Argentina.
  nadobi
  nadobi
  Suchý list celkově drobnější, obzvláště větvičky jsou velmi drobné, list klasické střední velikosti, prachu nepatrně více.
  Barva listu světle zelená, listy jsou nepatrně tmavší zelené, než bývá u argentinského matéčka standardem, větvičky žlutavé.
  Vůně listu lehce nakyslá specifického bylinného charakteru s lehce nahořklým podtextem a slabě kouřovým nádechem.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu zelinkavá s nahnědlými odstíny, značně kalný nálev, bombillou však projde minimum.
  Vůně nálevu bylinná specifická, lehce kouřového charakteru, hořko-nakyslý základ.
  nadobi
  Chuť hutná lehce „olejnatá“ (po napití zalije ústa jakoby kluzkým povlakem), základ nakyslého charakteru s lehce nahořklým kouřovým podtónem. Plný bylinný charakter cesmíny, lehce nasládlé podtóny s náznakem kakaových bobů, příjemné náznaky ovocnosti v pozadí (višeň – působení šťávy jako bonpar bonbón). Zpočátku lehce svíravý start, později přechod na báječný lehce nahořklý celek. Plné hutné maté, jenž zahřeje a velmi povzbudí.
  Dochuť se mi zdá být o něco méně plná než chuť samotná, základová nakyslo-sladká složka s náznakem hořkého pozadí, celkově je toto maté méně hořké, což může vícero lidem vyhovovat. Svěží povzbudivý charakter, cesmína působí přirozeně – „zeleněji“ - vegetálně, v pozadí čokoládovo-kakaové složky s doznívající kouřovou složkou a zbytky náznaků ovocnosti zcela v pozadí projevující se hlavně v závěru dochutě – opět cítím náznaky višně sladkého podtextu – fascinující s přihlédnutím k faktu, že toto je čisté maté! Silný hutný dozvuk povzbudivého účinku a hřejivého efektu, přirozený dojem cesmíny dodává výluhu jen další sílu.
  nadobi
  Vylouhovaný list hezké svěží tmavší zelinkavé barvy, poměrně bohatý podíl větviček.
  nadobi
  Závěr: chutné maté s menší výrazností hořkých prvků, povzbudivý účinek a vyvážené tělo dělá z tohoto matéčka chutnou jistotu.

  Cena: 125,-/500g

  Prodejce: www.pijumate.cz