Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • Rwanda organic OP Rukeri

 • Vložil Tomáš Klouda 26.10.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Nyní vám můžeme nabídnout čaj z této zahrady jako certifikovaně ekologický! Ve Rwandě je čajový průmysl nejvýznamnějším hospodářským odvětvím. Více než 90% produkce se vyváží. Plantáž Rukeri byla založena Evropany před téměř 50 lety. Ročně produkuje cca 700 tun ortodoxních čajů. V naší nabídce má čaj dlouhý, šlachovitý, středně hnědý list. Jeho chuť je mírně kořeněná s příjemně citrusovým náznakem. Jasně zářící pohár vydává kořeněné svěží aroma.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list rovnoměrné velikosti, klasické OP precizního třídění. list v podobě malých kulatch nudliček, drátků, velikost kolem 1cm. Barva tmavá, šedo-černá, místy nastříbřelé kousky, místy hnědavo-červené, dominuje však tmavá barva. Vůně slaďounká, ovocná, po sušené broskvi, medu a náznak dřevinek s kořeněným podtextem.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Příprava v degustační sadě:
  Degustační souprava 100ml, 2g listu, 3min louhování, 95°C horká voda.
  Nahřátý list: sladko-hořký, poměrně stabilní vonný základ zpočátku sladké ovocno-medové tóny, po delším propaření hořká čokoláda a kořeněné ušlechtilé dřeviny.
  Vůně nálevu: sladká ovocná s usazenější dřevitou složkou, kořeněné prvky zde již nejsou cítit.
  Barva nálevu: tmavší oranžový nálev, bez kalu, prachu, či zlomků.
  Chuť: sladká s ne zcela plný tělem, vyložený základ, lehké kořeněné podtexty, ovocné projevy s občasným problesknutím medu. Oproti Keňským černým čajům je tento vyloženě hladký, žádné štiplavé složky po exotických dřevinách, žádné výstřelky, přesto africký charakter je znát a decentní kořeněný podtext zdobí jinak hladký sladký nálev.
  Dochuť: středně dlouhá, náznak hořké čokolády vzadu na jazyku, postupně jí vystřídá dřevitost, méně kořeněné prvky, postupem doznívání čím dál více sladký základ, zpočátku primárně ovocné prvky po sušených broskvích, později celý základ do medova.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Jednonálevová příprava:
  Louhovačka 250ml, 3g listu, voda filtrovaná přes britu.
  Zaléváno vroucí vodou, doba louhování kolem 8 minut.
  Krásný, plný, hladký nálev, sladké medové projevy, kapka sušené broskve, jemně svíravé kořeněné prvky, svěží a zároveň plný základ. Dřevitost příjemná, charakteristcká pro africký čaj, exotické dřeviny. Dochuť dlouhá, po polknutí zpočátku výrazněji po hořké čokoládě, trvá delší dobu, než v degustační sadě a pak se odlehčuje - průběh dochutě není tak medový, je nasládlý po medu, přitakávají mírně i dřeviny a vybalancovaná hořká/sladká. Jednonálev, např i do konvičky je velmi dobrý, oranžovo-hnědavá jiskrná barva, žádné zlomky a cena je velmi přívětivá.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list hnědavý, plně oxidovaný, pravidelné lámané listy, poměrně velké množství stonků.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 54,-/50g

  Prodejce: Tea Legends