Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Rosamonte Suave Selección Especial

 • Vložil Tomáš Klouda 4.1.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  bez komentáře prodejce.
  Jedná se o maté původem z Argentiny, provincie Misiones.
  nadobi
  nadobi
  List větších fragmentů - sekaný list převažuje, prakticky bez prachu, stonky různé velikosti i průměru, vše je stavěno na větší rozměr, na pohled kvalitnější vybraný materiál.
  Barva listu - žlutavé větvičky, list rzných odstínů, klasická světlejší zelená, ale jsou zde i listy velmi tmavé, zelené, což není příliš všední.
  Vůně listu bylinná s kouřovostí, příjemný odér specifický pro maté.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu tmavší zeleno-žlutý nálev, mírně kalný, ale průhledný a velmi čistý oproti jiným druhům.
  Vůně nálevu vytříbená, bylinná, lehká kouřovost, hořká typická nuance cesmíny.
  nadobi
  nadobi
  Chuť lahodná, kulatá, základ je příjemně hořký, sladká vedlejší složka, ani stopa po svíravosti, velmi velmi vhodné pro začátečníky a chvilky, kdy si chceme vychutnat jemnější podobu matéčka. Suave - lahodný - dostálo svému názvu, čistá složka cesmíny s mistrně stavěným kouřovým podtextem.
  Dochuť středně dlouhá, čistá bylinná složka, v chuti ještě lehce vládly kouřové složky, ale zde je základ čistě bylinný, drobné problesky hořkých bylin, náznak kouře, ale základ je mírný, příjemný. Absence prachu eliminuje říznost a výraznější hořkou, svíravou složku.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list světlejší zelené barvy a žlutavé stonky. Větší velikost celku, hezké na pohled a plusem je absence prachu a jeho "kydání" z kalabasy.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 142,-/500g

  Prodejce: Yerba market