Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.


 • Yerba maté - Rosamonte Terere

 • Vložil Tomáš Klouda 26.12.2019, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od jednoho z prodejců:
  Mezi argentinskými značkami patří k nestarším a nejcennějším, je královnou yerba maté na světě. Původem z Argentiny, Rosamonte Tereré je perfektně použitelné pro konzumaci se studeným ovocným džusem. Listy mají hrubý řez a jsou ideální k použití pro přípravu s ledem nebo se studenou vodou. Při přípravě do kalabasy: zalijte pouze studenou vodou nebo zasypte ledovou drtí.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Osobní poznámka: Vynikající, stabilní a chutné maté, extrakce studnou vodou a styl zpracování listu spolu ladí a dávají jemné a přitom syté výsledky. Po přípravě studenou vodou zaléváme ještě pro co největší výtěžnost teplou vodou. Naprostá spokojenost, rychlé, nemusíte čekat na vychladnutí, v létě nedocenitelné! Jednoznačně doporučuji a to i na začátky s maté.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje