Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Rooibos jablko z ráje

 • Vložil Tomáš Klouda 28.8.2016, autor Jana Kloudová


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Složení: zelený bio rooibos (min.68,2%), granátové jablko (min.17%), plody dřišťálu obecného, aroma, vousatka citrónová, chrpa. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 5 minut louhovat. Poté přeceďte.
  Balení: 70g
  Země původu: Jihoafrická republika
  nadobi
  nadobi    Suchý list Převažuje rooibos-mělo by se jednat o bio kvalitu. Překvapivě nemalé zastoupení mají zde i kousky granátového jablka. Vousatka citrónová je ve složení uvedena až na předposledním místě-v suchém listu se ale nachází ve větší míře.
  nadobi
  nadobi     Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 4g listu, 100°C, 4 minuty louhování.

  Vůně: Sladká, převážně rooibos, v pozadí mírně citrusová.
  Barva: žluto-zelená.
  Chuť: Příjemně nasládlá, jemná chuť rooibosu, v pozadí mírně citrusovitá. Chuť není nijak agresivní či nepříjemná jak u některých ovoněných rooibosů bývá.
  Dochuť: Čaj zanechává mírně nasládlou chuť na patře, která ale rychle vyprchá. V pozadí také náznak květnaté chuti díky květům chrpy.
  nadobi
  Vylouhovaný list obsahuje drobné jehličky typické pro rooibos s příměsí vousatky citronové. Kousky granátového jablka již nejsou vidět, spíše převažují plody dřišťálu obecného.
  nadobi
  nadobi     Závěr: Čaj, který mě velmi mile překvapil díky své jemné nasládlé chuti. Ani náznak agresivní, svíravé chuti. Není ani příliš sladký jak tomu u některých ovoněných čajů bývá. Příjemná cena a ještě lepší chuť.

  Cena: 48,-/70g (cena v jihlavské dárkovém obchůdku 46,-)

  Prodejce: Oxalis