Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • Rize Caykur 42 Nolu Tirebolu Çayi

 • Vložil Tomáš Klouda 19.8.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Cenově nejdražší produkt, vypadá luxusněji. SYPANÝ ČERNÝ ČAJ Z TURECKA
  Čaj se pěstuje v Turecku na východním pobřeží Černého moře. Klasickou cestou je většinou připravován v "dvojkonvičce", kdy v horní nádobě připravíte silný koncentrát a ve spodní pouze vodu - poté si čaj vždy naředíte dle vlastního gusta. Ideální je servírovat čaj v malých skleničkách, které v naší nabídce naleznete také. Čaj by měl být silný - a nezapomeňte na cukr.
  A něco o společnosti samotné - Caykur je největším producentem a prodejcem čaje v Turecku. Tato státní firma byla založena v roce 1983 a od té doby se stala v Turecku čajovou dominantou, a to nejen na místním trhu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5

  Dochuť: 2,5 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 2,5 / 5

  Praktičnost: 3 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: O celé dvě úrovně lepší požitek, než základní třída Rize Turist, tento je procítěnější, stabilnější a chutnější o než Caykur Kamelya Cayi. Chuť je typická, ale chutná, podtext lehce do krémova s příjemným karamelkem a dřevitostí. Co do síly nerovná se zdaleka Caykur Teriyaki, ale tu hutnou enormní chuť nemusí mít každý - jako super Rize aniž bych někoho chtěl zabít (vtip) bych doporučil tento kus, na gram je to nejdražší dostupné rize, ale stále vychází přívětivě. V základním podání bez úprav je to chutný typický černý čaj. Podstatně lepší je opět příprava v caydanliku, nebo prostým opražením listu na pánvičce. Intenzivnější, chutné prvky, kde je i dochuť, která je v základu slabší, ale pestřejší, než většina tříd Rize. Silně návyková záležitost, na dlouhý čas se vám Rize vryje pod kůži, nelze se divit, že je tento čaj tak hojně připravován v Turecku. Tento kus doporučuji, oproti běžným třídám je to rozhodně posun kupředu. Při větším dávkování, nebo delším louhování je nálev příjemně čokoládový.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 125,-/200g
  Prodejce: Kefija.cz