Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - River Plate Tradicional

 • Vložil Tomáš Klouda 29.7.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Producent: Mavea S.A.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5

  Dochuť: 3 / 5

  Cena: 2 / 5

  Originalita: 2 / 5

  Praktičnost: 2,5 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: List je vyrovnaný, poměr prach, stonky a list, list o něco málo větší velikosti, než bývá standardní. Barva typická zelená s žlutavými stonky. Vůně lehounce kouřová s bylinným svébytným charakterem, značně mi připomíná spoustu jiných značek, Taragui, Amanda....
  Barva nálevu světlejší, žlutavá, drobný kal na dně misky. Vůně nálevu decentně kouřová s bylinnou silnou nahořklou složkou.
  Chuť těžší, lehce kouřová, značně nahořklý charakter, typický charakter argentinských kusů. Příjemná energizující bylinná chuť, první doušek nahořklejší, po zalití patra hořkostí je popíjení vyvážené, chutné, stabilní, pouze kouřovost zde vybočuje z čistých bylin. Dochuť dlouhá, hořká, bylinné nuance poměrně dost okoukané, mám napito x stejných kusů s touto chutí, což není mínus, ale z mého pohledu už to není zajímavost. Doba doznívání překračuje deset minut, hořkost ustupuje a působí z krku, na jazyku a na patře příjemné bylinná složka charakteristická pro yerbu.
  Cena je vyšší, v poměru s Taragui, nebo Amanda, kde je chuť obdobná jsme zde až o 40,- výše. Originalitu hodnotím na nízké úrovni, toto maté je sice typické pro Argentinu, ale nedává mi důvod kupovat jej, když jiné značky jsou totožné a levnější. Dobrý kus, nevšední balení, ale nic nového, nicméně zklamaní nebudete.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 155 Kč / ks.

  Prodejce: yerbamarket.cz