Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších. • Rdesno hadí kořen

 • Vložil Tomáš Klouda 8.3.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  Rdesno hadí kořen se používá jako lehký protiprůjmový prostředek. Dále jako protizánětlivý a stahující prostředek při krvácení trávicího traktu, při hemeroidech a silné menstruaci. Zevně se hadí kořen používá k obkladům a do koupelí při mokvavých vyrážkách a popáleninách.
  Rdesno je velmi účinnou dezinfekční léčivkou. Potírá řadu bakteriálních kmenů, čehož můžete využít především pokud vás postihla infekce močových cest. Kromě dezinfekčních účinků působí i svíravě, což může být prospěšné při průjmech či krvácení.
  15 - 20 % tříslovin, převážně katechinových, až 30 % škrobů, stopy minerálů
  caje
  caje
  Suché kousky kořene jsou jen nepatrně aromatické, po dřevito-zemitých prvcích. Barva kořeně hnědo-žlutavo-bílé.
  Vůně výluhu je dřevitá s lehkou zemitostí a náznakem propolisu.
  Barva výluhu Tmavě žlutá až hnědavá, na dně kal.
  Chuť výluhu příjemná naprosto specifická jemná dřevitá (kořenová) chuť. V souhře chutí je cítit náznak křene bez pálivosti, lékořici a lehce propolis. Pouze mírně nahořklá stopa, celkově je výluh spíše do sladka.
  Dochuť výluhu relativně krátká, 2-3 minuty, přežívají dřevito-propolisové nuance, ihned po polknutí dochuť propolisové tinktury (z vylouhovaného kořene je tato složka ve vůni ještě znásobená), v závěru lehké nasládlé složky po fialové mrkvi. Chutný bylinný výluh!
  caje
  caje
  caje