10 nejproslulejších čajů Číny

10 nejproslulejších čajů Číny - čaje, které svou chutí zaujali široukou veřejnost, vzácné postavy, či dokonce samotné císaře. K většině z těchto známých čajů se vážou legendy. Hezky zpracované info ke každému z čajů najdete zde:
 • Čínské čaje

 • Qi men Hong Mao Feng  18.7.2009
  Kvalitativně mnohem vyšší řád oproti známému Qi menu - Keemunu. List mnohem úhlednější a chuť vyrovnanější, pestřejší. Voní po medu, orchidejích a ovoci. Tento čaj je na seznamu deseti proslulých čajů Číny a je označován jako šampaňské mezi černými čaji.
  List je drobný úzký - "vlásenkovitý", tmavo-zlatavě zabarven.
  Čaj byl připraven v gaiwanu pro lepší kontrolu slévání a pro lepší fotodokumentaci. 5-6g/100ml. Čaj vkládáme do vyhřátého nádobí


  1.nálev - 100°C, 15s - tmavě hnědý nálev s vůní medu a ovoce, chuť příjemná lehce do pražena s tóny ovoce a medu. Aftertaste krátký květinovo-ovocný.
  2.nálev - 100°C, 25s - temnější nálev s mnohem více výraznou chutí medu, lehká chuť čokolády a chuťové prvky přezrálého ovoce a tóny dřevin. Dochuť středně dlouhá ovocno-čokoládová.
  3.nálev - 100°C, 35s - medovo-čokoládové tóny s ovocnou středně dlouhou dochutí.
  4.nálev - 100°C, 50s - chuť mírně slábne, dochuť kratší, stále však převládají medové tóny s ovocným dozvukem.
  5.nálev - 100°C, přes minutu - poslední nálev nabízí příjemnou ovocnou chuť se vzdalující se chutí medu. Dochuť krátká ovocná.  Tento Qi men je daleko více uspokojující svojí chutí, než jeho příbuzný v základní kvalitativní třídě. S kvalitou roste samozřejmě i cena, ovšem čaj je mnohem více sladěn a chuťové tóny nesrovnatelně zajímavější.

  Prodejce: Čajovna Kuba & Pařízek