Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Pu-erh Fitness

 • Vložil Tomáš Klouda 25.9.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi    Info od prodejce:
  Složení: pravý černý čaj Pu-Erh (min.85,2%), šípek, jablka, zelené mate, aroma, vousatka citrónová. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Příprava: Vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte.
  nadobi
  nadobi
  Suchý list drobný, kroucený, v celku je obsaženo poměrně velké množství větviček, jinak list od pohledu poměrně kvalitní, bohužel je však základní odér čaje překryt aromatem, který je ale velice dobře stavěný k tomuto typu čaje a nepůsobí ani příliš umělým dojmem. Hezky stavěné, výrazně sladké, ovocné složky, lehce nakyslé vonné tóny. V celku jsou pouze místy vidět sušené šípky a vousatka.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 5g listu, 90°C, 5 minut louhování, možno připravit ještě druhý nálev.

  Vůně: příjemná zemito-ovocná vůně, zemitost je zcela minimální.
  Barva: temná, neprůhledná do hnědo-červena, nálev téměř bez zlomků.
  Chuť: plná a vyrovnaná chuť, základ pueru je zkreslen aromatem, který ale k výraznému charakteru tmavého pueru sedí, nic není hrubé, celkově mi příde charakter uklidňující až zásaditý projev čaje. Základ je sladký s pocitem lehce nakyslé složky, primární ovocné chutě po šípku a jablku, velmi dobře a výrazně doplňuje tělo lehce zemitá složka pueru, náznaky ořechů v pozadí, ale vše trochu noblesnějšího zabije aroma. Přesto, co do výraznosti, musím uznat, že tato směska je dobře stavěná. Hřejivé působení pro upršené dny, nebo chladná rána na rose. Lehce povzbudivý projev po vypití.
  Dochuť: plná a dlouhá dochuť, dlouho jsem již nepil od OX čaj s tak hezkou dochutí, sice s aromatem, ale i tak mě potěšila. Zpočátku ovocné prvky aromatu, poté se uzda popustí i lehce zemitým prvkům a ořechovým tónům, mnohem pestřejší, než v chuti samotné, obzvláště závěrem je čaj více přiblížený ke své přirozenosti. Doba doznívání kolem 15 minut.
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list tmavě hnědý až do čedo-černé barvy, nahnědlé větvičky, červené šípky a žlutá vousatka, celek nevypadá vůbec zle, listy jsou rozbředlé, měkká struktura po vylouhování.
  nadobi
  nadobi     Závěr: Příjemně stavěná směska, jedna z mála, kterou bych si i koupil znovu, hezky působí v žaludku i po vypití, krásně zahřeje a tóny jsou plné, dlouhotrvající. Tento kus doporučuji.

  Cena: dar (internetová cena 85,-/60g)

  Prodejce: Oxalis