Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Playadito

 • Vložil Tomáš Klouda 11.9.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Popis od prodejce:
  Přírodní Argentinské yerba mate. Vyrábí se od roku 1926 v Argentinské plantáži Cooperativa Agricola de la Colonia Liebig v provincii Corrientes. Obsahuje velké množství vitamínů B1 a B6. Nahořklá chuť.
  nadobi
  nadobi    Suchý list objemný, nadýchaný, velké nasekané listy, řapíky jsou taktéž velice hezké, v obsahu jsou nejen řapíky, ale místy i kousky větviček. List vypadá velice kvalitně, hrubší síto, větší kusy.
  Barva listu světlejší zelená, větvičky žluté, místy až šedo-hnědé.
  Vůně listu velice příjemná, netypická, zajímavý odér burských ořechů s bylinnou zajímavou svěží přirozenou složkou. Ihned po zalití listu byly vonné složky doplněny o kakaovo-ořechovou složku.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu hnědavá, průhledný nálev s odstíny žluté. Bez kalu, nez uvolněných zlomků při popíjení.
  Vůně nálevu kávovo-kakaová s burskými čerstvými ořechy a přirozenou netypickou bylinnou složkou.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Chuť hutnější, výraznější nahořklý start, postupné uvolnění, základ je hořko-nakyslý, lehce nasládlé s nakyslou složkou v závěru chutě. Pražený základ, kávové složky s bylinnou složkou, slabé ořechové prvky v pozadí. Pro argentinské maté zajímavý průběh chutí, základní bylinná složka a charakter celku není tak ohraný, velmi příjemná změna.
  Dochuť příjemná hořko-sladká s drobnou nakyslou složkou spjatou k bylinné složce. Základ je pražený, hutnější, těžké kávovité prvky, lehké náznaky buráků.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list obejmný, list zvláštně vláčný, měkčí, než obvykle, svěží zelená barva.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Závěr: Dlouho mě již nezaujalo žádné matéčko tak, jako tento kus, od prvního vizuálního kontaktu, po přičichnutí, popíjení mi je tato značka sympatická. Ani bych při slepé degustaci netypival, že toto maté pochází z Argentiny. Doporučuji, zajímavé chutě a i cena je příjemná.

  Cena: 130,-/500g

  Prodejce: www.pijumate.cz