Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • Indonesia Pasir Nanghka OP

 • Vložil Tomáš Klouda 1.1.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  není uveden rok sběru, ani další informace. Pouze, že se jedná o čaj z Indonesie.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list voní velmi zajímavou vůní, podobný charakter jsem nalezl jen u černého čaje z Bangladéše - zajímavý tón fermentace v podobě jemných bílých plátků růže a netypických dřevitých jemných složek po javoru. Označení OP je možná až moc přísné, v celku jsou i ochmýřené tipsíčky, převažuje mírně kroucený list o velikosti až 1cm, místy větvičky. Barva je primámrně tmavá, do černo-šeda, množství hnědavých lístků a větviček, místy zelené zlomky nedofermentovaných listů.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5

  Dochuť: 3 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 4,5 / 5

  Praktičnost: 3 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Slíváček cca 200ml, 5g listu, zaléváno vroucí vodou, celkem 5 nálevů postupným zvyšováním doby louhování.
  Nahřátý list: voní zcela jiným charakterem, sladké impozantní vonné spektrum plně zralého ovoce (přezrálý fík a passion fruit - jako šťáva, popř. marmeláda) a lehkého náznaku dřevinek, svébytný charakter, nevšední vůně.
  Vůně: nasládlá, připomíná opět exotické ovoce, passion fruit převážně, mírné nasládlé dřevinky, evokují mi mízu javoru.
  Barva: oranžovo - hnědavá (při přelouh sytá oranžová až do červena), pouze pár zlomečků na dně misky.
  Chuť: slaďounká, příjemná, stabilní, lehounký dotek koření, fík potlačen, marakuja vede, v pozadí pouze nepatrné projevy nasládlých dřevinek, v závěru lehký dotek bílých jemných květů růže. Jen pár čajů, které jsem zkoušel, mělo tento charakter a je to příjemná záležitost.
  Dochuť: stabilní, polknutí jemné, příjemný charakter, který není tak kyselkavý, příjemné ph. Ovocné plné složky, kulaté tělo s náznakem květů. Připomíná stylem DJ, ale se značně odlišnými projevy. Indonesie překvapila! Dochuť spíše středně dlouhá, dlouhé jsou jen slabé projevy ovoce a nasládlých květových neurčitých prvků.
  // celková spokojenost, poměr cena/výkon, nové zkušenosti, zajímavý průběh a složení chutě, pouze chybí více info a datum sběru.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je pestrý, hnědo-zelený, popř flekatý, zlomky odpovídají třídě OP.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 74,13,-/50g (Amana má tento čaj s přívlastkem Spec a o pár korun levnější)

  Prodejce: Cesta čaje