Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Pajarito Compuesta hierbas

 • Vložil Tomáš Klouda 30.6.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  The yerba mate Pajarito is native the Itapúa, Paraguay. Mate tea is a national pride.
  Pajarito combined with herbs has been produced with a yerba mate with stems and flavored with an exclusive combination of herbs: mint, burrito (Aloysia polystachya) and lemon verbena. It is smooth, refreshing and digestive. A yerba mate which can to miss to mate or tereré.
  nadobi
  nadobi
  List složením vyvážený, drobnější list a více prachu, velmi uspokojivé množství větviček s poměrně pestrým obsahem stonků bylinek. Barva světlejší zelená, světlejší žlutavé větvičky a stonky. Vůně extrémně intenzivní po mátě, výrazně kořeněná, máta peprná. Za zmínku stojí velmi dobré pevné balení a hezký design. Jako drobný nedostatek vidím absenci nutričního složení na obalu, podíl surovin však přítomný je.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Barva: Zelinkavá tmavší s odstíny hnědé.
  Vůně: kontrast přaženějšího charakteru Yerby a mátového pronikavého odéru, toto mátové matéčko má velmi specifickou vyváženou vůni.
  Chuť: Chuťově jsem byl na tohoto paraguayského tahouna velmi zvědav, dle očekávání, nezklamal :-). Zpočátku chutě je cítit hutný výrazný charakter paraguayského maté, rychle přechází na mátové kořeněné tóny, velmi protahující efekt, fascinující výraznost v ústech, živý povzbudivý nálev. Hořkost je v dokonalé vyváženosti se sladkou složkou máty, takřka ji neucítíte, hlaďounký průbeh chutě a přitom plné výrazné tóny, o stupeň lepší, než Selecta (tedy zatím nejlepší ochutnané mátové maté!) . Vhodné pro začítečníky i labužníky, hladká osvěžující plná chuť. Závěr chutě ostřejší kořeněný – máta peprná. Nejbáječnější je matéčkový start a poté čistý mátový přechod.
  Dochuť: dlouhá, předlouhá dochuť, po polknutí se krásně dýchá, nálev protahuje jak ústa, tak krk. Nálev příjemně sedne do žaludku, je cítit jak pracuje, pít na najedený žaludek - nemusí dělat dobře lidem, kteří trpí na pálení žáhy – nedomykavost žaludku. Příjemný sladký charakter s opravdu nepatrně nahořklým tělem, výrazné tóny máty, kořeněná plná složka s bylinným pozadím. Skvělé maté pro macerování! Velmi intenzivní Yerba v dobrém poměru cena/výkon.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,9 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de