Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Olivovo-mučenkový ráj

 • Vložil Tomáš Klouda 9.1.2014, autor Jana Kloudová


  nadobi
  Info od prodejce
  Složení: olivové listy, kandované kousky papáji (papája, cukr), citronová tráva, kousky jablek, kandované kousky ananasu (ananas, cukr), přírodní aroma, květy měsíčku lékařského.
  Příprava: přelijte bylinky vroucí vodou a nechte louhovat nejméně 5 minut. U wellness čajů je doba louhování 7-10 minut. (poznámka T. Klouda - vroucí voda zabije většinu bylinek...)
  Vůně a chuť: vášnivé olivy a mučenky.
  nadobi
  Suchý list - převažuje citronová tráva a listy z olivovníku, ovoce - papája, ananas a jablka, ananas velmi poskromnu = 1-2ks od každého, květy měsíčku lékařského se vyskytují hojně.
  nadobi
  Jednonálevová příprava:
  Konvička autorská keramika 400ml, 3,5g listu, 100°C, minut louhování 8-10 minut.

  Vůně: citrusová se sladkým nádechem po ovoci, v pozadí měsíček lékařský.
  Barva: žlutavo-zelená, velmi světlá.
  Chuť: sladká základová chuť po ovoci, v celku je výrazně znát kandované ovoce, převaha chuti citronové trávy - v popředí, velmi jemná uklidňující chuť. Nikterak pestré celky, pouze nenáročný lehký základ.
  Dochuť: náznak jemné chuti měsíčku - krátká dochuť, uklidňující závěr.
  nadobi
  Vylouhovaný list není nikterak ohromující, zkrátka rozmočené kousky ovoce, stále pevné kusy citronové trávy a měkké lístky měsíčku. Celek voní i po vylouhování.
  nadobi
  Závěr: Čaj patří dle prodejce do kategorie wellnes čaj a s tím naproto souhlasím, je velmi vhodný pro chvíle klidu, pohody a relaxace. Tento čaj mě velmi příjemně překvapil. (poznámka T. Klouda - nevím proč má čaj v názvu mučenkový čaj, když ve složení nic takového není...)

  Cena: vzorek 3,5g (74,-/50g)

  Prodejce: zelenydrak.cz