Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.Nu Er Huan jasmínové dívčí prsteny


Vložil Tomáš Klouda 4.10.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
Kompletní specifikace:
Fuding v provincii Fujian, Čína
Nu Er Huan jasmínové dívčí prsteny je zelený čaj z Číny, vítěz 3 hvězdičkové ceny Great Taste Award v roce 2017.
Porotci Great Taste Award řekli: „Nápoj je narůžovělý. Je v něm medová chuť a lahodná sladkost.... vše je dobře vyvážené. Docela ohromující. “
Nu Er Huan jasmínové dívčí prsteny je ekologický, vonný zelený čaj, který se pěstuje ve Fudingu v provincii Fujian v Číně a pak putuje do provincie Guangxi. Název tohoto čaje se překládá z čínského Nu Er Huan jako prsten (dívčí) nebo prsten (dceřin) a je odvozený ze tvaru sušených listů. Jsou ručně tvarovány do malých stříbrných prstenů, které připomínají malé jemné náramky nebo prsteny, které nosí dívky.
Zelený čaj jasmínové dívčí prsteny je klasifikován jako „umělecký čaj“. Umělecký čaj byl v Číně, pro svůj lákavý vzhled, součástí tradiční zábavy. Tento čaj však není jen hezký na pohled, ale je také velmi chutný. Šálek jasmínového zeleného čaje vás ohromí. Proto vám doporučujeme, abyste si tento zelený čaj jasminové dívčí prsteny udělali do skleněné konvice nebo šálku s infuzorem (čajovým sítkem), abyste si mohli užít čajové lístky.
Výrobní proces se řídí klasickým receptem jasmínového zeleného čaje, při kterém se voní čajové listy jasmínovými květy. Nejprve se ručne trhají vhodné pupeny. Ty se pak ručně tvarují do malých prstýnků a potom začíná proces vonění. To se dělá tak, že se vrství čajové listy s čerstvým jasmínovým květem ve střídavých vrstvách tak, aby listy získaly opojnou jasmínovou vůni. Z hotového čaje jsou květy odtraněny - pokud by v něm zůstaly jasmínové květy, způsobovaly by hořkou chuť, a to by čaj znehodnotilo. Jasmínový čaj je v Číně oblíbený, když přijdou hosté, často je to právě jasmínový čaj, který hostitel nabídne na uvítanou.
Tento zelený čaj Nu Er Huan jasmínové dívčí prsteny pochází ze sklizně jara 2018. Z tohoto čaje po prvním zalití začne šířit opojná vůně jasmínu. Další zalití má jemnější aroma jasmínu. Chuť je lehká a jemná, se sladkými květinovými tóny. Při prvním zalití je lehčí, při dalších zalitích je plnější a vyrovnanější.
Tip: Pokud je to možné, používejte skleněné nádobí, abyste si mohli užít pohled na krásné listy. Ty se ve vodě krásně rozvinou. Tento jasmínový zelený čaj je velmi chutný. Chuť je jasmínová, jemně zelená. Dá se pít jen tak samostatně nebo je vynikající společně s jídlem.
Průvodce přípravou nápoje: 2,5 g ve 250 ml vody při 80 ° C po dobu 2-3 minut. Může se zalévat 3 krát nebo vícekrát, podle vaší chuti.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Precizní zpracování, prstýnky jsou v hnědo-krémové barvě, zcela přesně, mistrně kroucené do přesných kroužků/prstýnků. Ochmýřené výběrové listy, od pohledu špička co do sběru a zpracování. Vůně je pronikavá, jasmínová typická složka, kterou známe např z "Bílého krále", přitom bez přítomnosti květů jasmínu, což znamená, že byl list pouze ovoněn, tradičně pouze sušením květů společně s prstýnky. Intenzivní, lahodná, svůdná podoba.
NAHŘÁTÝ LIST Otvorem ve víčku degustační sady se prodírá intenzivní vůně jamsínu, po otevření nádobky naprosto omamná čistá jasmínová plejáda, při delším napaření se přidávají stopy šeříku a vegetální podtext. Překypující vůně, při přípravě v otevřeném džbánu vůně doslova zaplní celou místnost.
BARVA NÁLEVU Zlatavý čistý nálev, bez zlomků, či prachu, jiskrná svěží barva.
CHUŤ Žádná přestřelená agresivní pronikavá jasmínová bomba, jasmín dominuje, ale nezastírá vše okolo, což je u mě veliké plus. Potenciál mladých lístků tak projevuje svůj potenciál a v podtextu se dají rozpoznat vegetální travnaté prvky, bylinné hedvábně jemné prvky hrající na stěnách úst, to vše při jasmívé základně. Tělo je hořko-sladké, nahořklá stopka není ani náznakem svíravá, pouze příjemně rozptyluje zadní část jazyka a rovnoměrně tak zaměstnává celá ústa. Stopa kapradin, travinky, bezu a šeříku. Pestrá paleta chutí!
DOCHUŤ Po polknutí je dojem úchvatný. Naprosto hladká jasmínová složka, postupně se přidává šeřík, travinky, později bezová šťáva, mírnější jasmín, zvedají se travnaté nuance. Skoro šokující je jasmín bez stopy štiplavosti a hrubosti, hladká základna s minimální hořkostí. Jasmín působí až lehce kořeněným dojmem, lehce jalovcová stopka. Při prodýchávání nosní dutinou je to lepší, než jakákoliv žvýkačka, nebo jiný ovoněný čaj. Jasmínové kousky jsou klasikou, ale v tomto podání jsou podány na vyšší úroveň, kterou ocení i znalý a propitý čajomilec. Ochlazující účinek - vhodné i za studena na léto, tam je celý charakter při maceraci ještě hladší. Enormně povzbudivý účinek, vrcholové lístky mají nejvíce kofeinu.
VYLOUHOVANÝ LIST Svěží nepoškozené špičaté tužší tipsy větší velikosti, po dlouhém louhování se rozvinou a ve skleněných nádobkách působí jako Tea art. Efektní na přípravu, tipsy potěší oko :-)

caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Vícenálev je vynikající, list není náchylný na přelouhování a na svíravost, jak bych čekal a jak je tomu u jiných čajů, přeci jen vrcholové lístky, jemné tipsy dávají trochu jiné, hedvábnější prvky. První nálevy pochopitelně znčně jasmínové, tato chuť zcela dominuje v chuti i dochuti, od třetího nálevu se ale začíná projevovat charakter zeleného čaje, tipsy dávají svěží travnato-bylinné podtexty, celkově jsou nálevy hravější a bohatší na prožívání palety chutí. Počáteční tři nálevy zalévám 80°C, další tři nálevy 90°C a poslední dva vroucí vodou. Tipsy jsou tuhé, i když už si myslíte, že nic nevydají, nechte je trápit vroucí vodou a delší dobu, vydají opět velmi přijatelný nálev, poslední jsou v podstatě čistým zeleným čajem s nádechem jasmínu, ale stále výborné k osvěžení i potěše jazyka a ducha :-).
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: 238 Kč / 50g

Prodejce: vypij.cz