Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.

 • Mletý rooibos

 • Vložil Tomáš Klouda 1.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Bio Kyosun Rooibos
  Stejně jako matcha, i rooibos testujeme s?každou novou šarží. Čaj testujeme na přítomnost pesticidů, plísní, bakterií e. coli a těžkých kovů, jako je například olovo. Tyto testy pak pravidelně zveřejňujeme.
  Složení výrobku: 100% mletý čaj rooibos (Aspalathus linearis)
  Příprava: Nejsnadněji si mletý rooibos připravíte v Matcha Tea šejkru, skleněné nebo jakékoli uzavíratelné láhvi. Jednoduše otevřete dvougramový sáček Bio Kyosun Rooibos podle instrukcí na obalu a obsah sáčku vysypte do láhve. Zalít můžete 2 dl – 1,5 l vody. Láhev či šejkr pořádně prošejkujte a můžete podávat!
  › obsahuje 0 % kofeinu
  › vhodný pro děti, těhotné i kojící
  › plný antioxidantů
  › přirozeně nasládlá karamelová chuť
  › navozuje pocit zklidnění a relaxace
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Extrémně jemný prášek hnědo-růžové barvy, železitá barva. Vůně jde do bylinna, karamelu, stopově do medu, se sladkými projevy.
  BARVA NÁLEVU Našlehaný prášek dává hustou jemnou pěnu, hnědavá až narůžovělá barva nálevu.
  CHUŤ Hladká decentní chuť s nasládlým základem, karamelovo-bylinnou složkou, lehký medový podtext, náznakem kořeněná stopka. Stabilní, velmi příjemné, uklidňující, osvěžující. Preferuji našlehání chasenem (metličkou) a vodu o teplotě 60°C.
  DOCHUŤ Poměrně dlouhá dochuť s náznakem karamelu, bylinno-medové složky dominují, lehká specifická stopová kořeněná vedlejší chuť. Prášek jemný, nikterak nedrhne v krku při polykání. Sytá chuť, plné tělo, příjemné i na spaní. Jednoznačně dobrý nápad!

  caje
  caje
  caje
  Prodejce: https://www.matchatea.cz/
  Jihlaváček Jihlava

  Cena: 279,- / 30x2g