Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

Mate IQ


12.3.2012

list
Info od prodejce:
Složení: mate (min.72,2%), listy ginkga, kousky guarany, guavy a pomerančové kůry, aroma, květy pomerančovníku, modré květy sléze.


Příprava: vodou o teplotě 80 °C zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte. Upozornění: Není vhodné pro děti.

list
Celek směsky velice barevný, výrazně aromatický, nejvýraznější je přidané aroma (kandované ovoce+citrus) a citrusová vůně – lze jasně identifikovat pomeranč. List yerba maté nikterak oslnivý, pouze listy.
list
list
Příprava:
Keramická kalabasa 300ml, 10g směsky, 80°C, louhování 8minut
Barva nálevu tmavě žlutá se zelenými odstíny.
Chuť pronikavá s tóny citrusů a vyčnívající složka přidaného aroma. Nakyslý základ se sladkými tóny (od přidaného aroma – kandované ovoce). Příjemně poskládaný celek, lehce štiplavá chuť po citrusech. Závěr lehce nahořklý s plným tělem a povzbuzujícím efektem.
Dochuť citrusová s trochu vyčnívajícím přidaným aromatem – tedy zpočátku nasládlým tělem, později štiplavá chuť po citrusech. Příjemný celek, povzbuzující účinek. Doba doznívání středně dlouhá až dlouhá.
list
list
Závěr: Příjemně sladěný celek, na můj vkus nadprůměrně agresivní citrusové tóny, ale ty působí povzbudivým a osvěžujícím dojmem. Oblíbená a chutná směska.

Cena: 47,-/60g

Prodejce: Oxalis