Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • Azer Maryam broken

 • Vložil Tomáš Klouda 16.12.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Stejný vlastník/firma, jako značka Azercay. U tohoto čaje nemají na stránkách žádné detailní info. Pouze popis společnosti.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list černý s odstínem šedé. Drobný list odpovídající třídě broken, malé zlomky listů, které nepůsobí nejhorším dojmem. Vůně je dřevitá s lehce kořeněným charakterem.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5

  Dochuť: 2,5 / 5

  Cena: 5 / 5

  Originalita: 3,5 / 5

  Praktičnost: 2 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Degustační sada 100ml/2,5g/3min louh, vroucí voda. Jinak je to list stavěný pouze na jednonálev.
  Nahřátý list příjemný sladký charakter zavařené hrušky, nevšední dřevitosti a kořeněná stopka s náznakem kouře. Zajímavý charakter!
  Barva tmavá, rudá, minimum zlomků v misce.
  Vůně nahořklá s kapkou sladké, dřevito-ovocné tóny, výrazné kořeněné prvky v pozadí.
  Chuť je sytá, ale poměrně usedlá a značně těžká. Základ lehce svíravý, ale s hořko-sladkým charakterem to jde do kupy. Příjemné dřevito-kořeněné nuance, dřeviny s náznakem kouře/popílku. Náznak těžkých ovocných prvků v pozadí.
  Dochuť - po polknutí lehká svíravost, hořký start, postupně sládnoucí tělo. Dřevité prvky na startu, náznaky skořice. Postupné sládnutí k medovým složkám a náznaku kompot. broskve a v úplném závěru stopy citrusu. Těžký charakter působí ohromně dlouhou dobu, přes 20 minut příjemné stopy na jazyku. Rozhodně to není marný nálev, má sílu, značně povzbudivé účinky, velmi hřejivý efekt. Poměrně náchylný čaj k přelouhování (svíravost), drobný list není příliš praktický v poměru s nutností hlídat list + čštění. Jinak cenově v poměru s výsledkem super.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list sekaný, malé pouze několik mm velké zlomky, místy větvičky, v míře nepříliš hojné.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: do 3 lari/100g

  Prodejce: http://maryam.az/en_index.htm