Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Mantra

 • Vložil Tomáš Klouda 11.9.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Složení: pravé bílé čaje Shou Mei a Pai Mu Tan, plody Goji (Goji, konzervant oxid siřičitý), kůra granátového jablka, přírodní aroma, pravé bílé čaje White Pu-Erh Moonlight, Snow Buds, pravý zelený čaj White Monkey, chrpa. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Příprava: vodou o teplotě 90°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 5 minut louhovat. Poté přeceďte.
  Balení: 30g
  Země původu: Čína
  nadobi
  Suchý list dobře poskládaný, pastva pro oči, různé druhy čajových lístků, ovoce i květy dodávají celkové kompozici působivý dojem. Nejhezčí je samozřejmě White Pu-Erh Moonlight, který je ale v menšině, převažuje základní Shou Mei. Vůně je zajímavá, přirozená, nepůsobí uměle, sladká ovocno-květová.
  nadobi
  nadobi
  Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 5g listu, 80°C, 5 minut louhování.

  Vůně: ovocná vůně s náznakem květin, velmi výrazná je složka granátového jablka, kustovnice se v celku projevuje také nasládlým charakterem.
  Barva: žlutavá, průhledná s minimálním množstvím kalu či zlomků na dně misky.
  Chuť: Příjemná uhlazená a přitom plná výrazná chuť, aroma není nikterak přehané, nechává prostor pro působení všech prvků, sladký základ s ovocným tělem, jemné nuance vegetálních tónů od bílého čaje, v pozadí jemné prvky květin, velmi výrazné tóny granátového jablka a v závěru i kustovnice s lehounkou nahořklostí.
  Dochuť: plynulý přechod z chutě na dochuť, pokračování v sladkém těle, mírná nahořklá stopa po zelených čajích, příjemné nejvýraznější tóny kustovnice s velmi sladkým, ale méně výrazným granátovým jablkem. Bílé čaje drží hutnost základu, poměrně silné tělo s dlouhým dozvukem. V závěru sladká složka v základu, doznívající prvky ovoce a květin, nejvýraznější neurčitá sladkost s bylinnými prvky.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list většinou tužší - pevná struktura bílých čajů, mezi listy kustovnice a kousky granátového jablka - vše je větších rozměrů, což zjednodušuje očistu nádobí. Z hlediska vzhledu je celek velmi úhledný.
  nadobi
  Závěr: Zajímavá a moc hezká směska, na pohled exkluzivní pestrobarevný celek s víceméně kvalitním obsahem, z chuťového hlediska je směska také velmi dobře stavěná, pouze vyšší teplota vody celku nepřeje - hrubší svíravé tóny. Vynikající je zchladlý nálev, dokonce bych jej podával i vychlazený.

  Cena: 46,-/30g (jihlavský dárkový obchůdek 34,-/30g)

  Prodejce: Oxalis