Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe). • Malawi Shu Pu-erh Tajem

 • Vložil Tomáš Klouda 12.4.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Info z Whatcha:
  An earthy and clean tasting, light to medium bodied dark tea which is comparable to a shou pu-erh.
  Possibly the only African dark tea, produced utilising similar methods to those of a shou pu-erh, but with the unique Satemwa twist.
  Sourced direct from Satemwa Tea Estate in Malawi who are dedicated to pushing the boundaries of great tea production while caring for the local environment, providing their employees a fair wage and contributing to the local community.
  Info z teastarter:
  Puerh vyrobený v africe? To se musí ochutnat.
  Žadný navoněný, sto let starý a v humidoru uchovavaný puerh. Vzpomínka na doby kdy se od puerhu čekala síla shaolinského kungfu bijce a vůně dobře prozrálého kompostu.
  Ale trochu vážně, čaj se zda podle vůně suchého a posléze napařeného listu poněkud ostřejsí,ale nálev je překvapivě jemný a kultivovaný. A je to asi nejtmavší puerh je kterému jsme se za dlouhou dobu dostali. A i třetí nálev je pořádně vydatný.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST List je drobný, tříděný, hojně srolovaný do malinkých kuliček. Barva listu je zlatavo-šedá, kropenatý list. Vůně je ořechovo-dřevitá s lehkým náznakem zemitosti, velmi intenzivní složka ušlechtilých dřevin, nejvíce mi evokuje "agarwood" a kombinaci vlašských ořechů s tlejícím listím javoru.
  NAHŘÁTÝ LIST Vůně je silná, hořko-nasládlá, značná oxidační složka, zetlelé listí, náznak nasládlých dřevin, stopově ořechy, spíše zde kešu. Při delším napaření jde pozadí lehce do kakaova.
  BARVA NÁLEVU Rudá, tmavší karmínová, barva nálevu. Na dně misky, pouze minimální počet zlomků.
  CHUŤ Plné tělo, sladký základ, ušlechtilé dřeviny se zde střídají s listnatými dřevinami (javor, agarové dřevo), jen lehká oxidační složka v pozadí. Lehké ořechové náznaky, spíše jako čerstvé kešu, vše jde do sladších nuancí a proto je základ absolutně kulatý a tak pitelný.
  DOCHUŤ Po polknutí je stále dominující složkou sladká, pouze lehké projevy nahořklé vzadu na jazyku, evokuje agarové dřevo, javor je patrný až déle. Zpočátku problesky čokolády a pekanových ořechů, později jde celek opět k sladším nuancím, kešu, javor a lehká zemitost.
  VYLOUHOVANÝ LIST Drobný, měkký a zcela černý list.

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  https://what-cha.com/
  www.teastarter.cz

  Cena What cha: L3.35 GBP / 25g
  Cena Teastarter: 243,-/100g