Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.

 • Srovnání Cejlon Low Grown Ratnapura

 • Vložil Tomáš Klouda 31.12.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Low Grown Ratnapura FBOPF Ex. special
  List je velmi kvalitní, malé tenké drátky. Barva je stříbřito-zlatavá u tipsů a šedo-černá u listů. Poměr tipsů:listů cca 40:60. Vypadá skvěle! Vůně je sladká, lahodná, do medu s tóny kompotovaného exotického ovoce - liči.
  Předehřev odkrývá lahodné sladké, přesladké tóny medu. Příjemný překypující pastovaný luční med a jemné nuance ovoce.
  Barva poměrně tmavá, oranžovo-hnědavá. Pouze jeden uniklý lístek v misce.
  Vůně připomíná pampeliškový cukerný med.
  Chuť je hladká, překvapivě není nálev čistou sladkou medovou záležitostí, mix lučního medu s pampeliškovým, působí zde velmi výrazně i dřevité a ovocné tóny, doslova přakypující chuť, sedne na jazyk a hraje si s celou plochou. Poměr listu a tipsu dělá své, pestré medové základové složky, přívětivé dřevinky podtrhující hloubku chutě a ovoce dodávající pestrost. Cítim něco mezi liči a mangem, chutné a uspokojující požitky.
  Dochuť - doušek krásně skloune do krku po polknutí, hladké cukerné tóny po medu, o to sladší v dochuti. Jen lehounká dřevitost coby doplněk výraznosti celku, ovocné nuance prostoupí s medíkem celá ústa. Zde je cítit čistý domácí pampeliškový med. Lahodná záležitost, kterou si nesu přes 10-15 minut v ústech. Lahoda!
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Low Grown Ratnapura BOP special
  List je drobný, ale čistě vytříděný, nevidím žádný kus větvičky, pouze malé milimetrové plátky listů. Barva je hnědo-černo-šedá. Vůně nepříliš výrazná, usedlá dřevitá s nasládlým neurčitým základem.
  Předehřev nabízí poměr dřevin, medu a ovoce. Med je velmi podobný, jako u FBOPF, ale zhutněný právě dřevinami, takže nedosahuje tak odzbrojujícího účinku při přivonění.
  Barva velmi tmavá, do ruda. Množství zlomků na dně misky.
  Vůně je silná, hutná, poměr dřevin, ovoce a medu. Je zde cítit částečná podobnost s prvním vzorkem, právě v medové složce.
  Chuť je svíravá, silný dřevitý podtext, těžké tóny dřevin s tříslovinami, celek je také poměrně pestrý, ale základ není stabilní. V této kompozici bych si jej i já nejradši dochutil mlékem. Bezesporu silný a vydatný nálev, ovšem na samostatné popíjení prakticky nepoužitelný.
  Dochuť při polknutí drhne, vzadu na jazyku a v jícnu doslova nepříjemný hrubý pocit z polknutí tříslovin. Chvilku trvá, než se cokoliv kromě hrubosti dá vnímat, je zde poměrně usedlá dřevitost, sladké tóny medu se postupně uvolňují (značná podobnost s prvním vzorkem), ovocné náznaky až v závěru. Dochuť je dlouhá, což o to, ale krk, jako bych měl podrápaný, stále cítím svíravost i po vypití.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: ?

  Prodejce: Eliya tea - vzorky z cesty po Šrí lance.