Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

Ledový čaj - Limeta aloe


Vložil Tomáš Klouda 12.7.2012, autor Tomáš Klouda


list
Info od prodejce:
Složení: pravý zelený čaj Sencha (min.78%), kousky citrónu, plátky citrónu, listy meduňky a nana-máty, květy slunečnice, aroma limety (min.1,8%), aroma, listy aloe (min.0,1%).
Příprava: vodou o teplotě 85°C zalejte čaj v poměru 0,6l na 4 polévkové lžíce. Ponechte 3 minuty louhovat. 1l nádobu naplňte do 2/3 kostkami ledu a ihned přelijte připraveným čajem.
list
Suchý list na pohled obyčejného vzhledu, je zde hodně listů bylinek a kousky citronu, převažuje zelený čaj Sencha - čínská varieta - vhodná do směsek.
list
Příprava na studeno:
1,3l konvice varné sklo, 85°C horká voda, 10min louhování, 8g listu
Povychladnutí dáváme vychladit do lednice, po vychlazení přidáme kostky ledu, případně naředíme vodou - dle jednotlivců a jejich chutí. Vynikající je vhodit do chladnoucího nálevu i čerstvou mátu, celek tak dostane mátový nádech, díky kterému nás nálev po vypití krásně protáhne.
Barva nálevu žlutavá, lehce kalná.
Vůně silně po citrusech.
Chuť intenzivní, lehounce štiplavá po citrusech, intenzivní chuť citrusů se sladkým charakterem a výraznou vedlejší chutí Aloe Vera. Plná a vcelku komplexní chuť, konstantní výraznost a plynulý přechod na dochuť.
Dochuť slabší, středně dlouhá, lehká chuť citrusů, sladký charakter, nenucený nálev, bez agresivních prvků. Osvěžující efekt vydží dlouho.
list
Závěr: Velice osvěžující celkový účinek, mnohem lepší osvěžení, než voda, či pivo. Plná, poměrně komplexní chuť s kratší dochutí, ale dlouho trvajícím účinkem osvěžení. Fotografováno pouze mobilním telefonem.

Cena: 64,-/60g

Prodejce: Oxalis.cz