Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - La Tranguera

 • Vložil Tomáš Klouda 22.9.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Don Galo Llorente established 1909 the company J.Llorente y Cía C.A. It started as a small family business. It developed becoming specialist in the production of alcoholic drinks and teas.
  La Tranquera is a yerba mate with stem. It was produced and packed in Los Helechos (Oberá, Misiones). Its taste is fairly intens.
  nadobi
  nadobi
  List: světle zelený, svěží, poměrně drobný list, velké množství prachu, prach velmi jemný. Uspokojivý podíl větviček. Celek dosti drobný, nutno opatrně dávkovat – prach se rozvíří okolo. Vůně lehce nakyslá, hořkého základu s nepatrným kouřovým pozadím.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu: hnědavá se zelenými odstíny.
  Vůně: specifická nahořklá bylinná s kouřovým podtónem.
  Chuť: hladká chuť hořko-sladkého základu, hořkost dominantní s hladkou sladkou vedlejší složkou, specifická bylinná složka s náznakem sladu v pozadí. Abych řekl pravdu, je to jedno z nejlepších argentinských matéček, které jsem popíjel, sedne mi přesně do noty, má řízný plný základ a přesto hladké mírné pozadí, žádná svíravost i při větším dávkování či louhování. V chuti je lehce cítit i poměrně svěží „zelená“ složka v závěru chutě. Povzbudivé vynikající matéčko.
  Dochuť: dlouhé doznívání příjemné decentní hořkosti, specifická výrazná plná bylinná složka, postupné slábnutí, lehce nakyslejší základ a těžší hutnější tóny Yerby s nepatrnou kouřovou složkou v závěru. Dlouho po vypití příjemně hořká složka na jazyku a nakyslá chuť na patře.
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,5 EUR/500g

  Prodejce: Mate-tee (Delicatino)