Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - Laranjeiras Ananas

 • Vložil Tomáš Klouda 7.9.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  NOVINKA - Yerba mate brazilské produkce s příchutí ananasu. Velmi osvěžující - vhodné k pití za studena TERERE.
  nadobi
  nadobi
  List hezké svěží zelené světlejší barvy se žlutými až béžovými větvičkami, kvalita zdrojového listu je vidět na první pohled, „načechrané“ listy, větší rozměr nasekaných listů a bohatý nadprůměrný podíl větviček, naopak prachu je zde dle mého názoru spíše méně, z čehož lze předpokládat, že nálev bude jemnější. Nejzajímavější je vůně listu, sladké tóny ananasu s příjemným lehounce nakyslým podtextem s bylinnými nádechy po yerbě.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu: tmavě zelená až do hněda.
  Vůně nálevu: hořko-sladká s ananasovo-bylinným odérem.
  Chuť: zpočátku nahořklý start s ananasovo-bylinným charakterem, yerba na startu poměrně svíravá, rychle se však základ stabilizuje a chuťové prvky jsou v harmonii. Ananasový velmi chutný prvek evokující částečně i citrusy, bylinná chuť hutná a osvěžující. Závěr chutě je velmi sladký s pouze mírnou nahořklostí. Vydatný a energizující nálev.
  Dochuť: oproti startu v chuti je zde vše v souladu, krásný uhlazený sladký celek, příjemné dlouhé doznívání, ananasové sladké prvky s náznakem nakyslosti, pouze decentní hořká složka yerby. Báječná souhra ovoce a bylinných prvků. Závěr není nikterak chudší, i přes zmírňování výraznosti ananasu je koncovka sladká a bylinné primární složky ozdobeny ananasovým nádechem.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list poměrně tmavě zelený, naopak větvičky doslova v tmavém listu svítí.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Závěr: Po pravdě jsem si neuměl představit sloučení ananasu s matéčkem, ale dovoluji si tvrdit, že výsledek je ještě lepší než maté s pomerančem, nebo citronem. Velmi osvěžující, chuťová kompozice si přímo žádá o podávání na studeno. Za mě palec nahoru.

  Cena: 159,00 Kč / 500g

  Prodejce: Pijumate