Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Kwong Sang Lotus Tea - zelený ovoněný čaj lotosem

 • Vložil Tomáš Klouda 7.11.2013, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Producer: Kwong Sang Tea Company Ltd., 32 Sands Street, 1/F., Hong Kong
  Tea Type: Green - an oriental green tea with lotus
  Tea Packing: Loose tea
  Net Weight: 70g
  Remark: The largest set of teas in tin caddy
  nadobi
  nadobi
  Suchý list je poměrně překvapením, celek obsahuje pouze pár větviček, list je sice hnědavý drobný, ale relativně tříděný a malé, ale uspokojivé velikosti na základní levnou třídu. Místy je dokonce vidět i nějaký ten stříbřitý tips. Vůně Květinová nepříliš výrazná, lotos vůně evokuje opravdu vzdáleně, spíše vyčichlý jasmín, spíše usedlá s travnatými tóny po seně.
  nadobi
  nadobi
  Jednonálevovávová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 4g listu, 95°C, 7 minut louhování.

  Vůně: nálev voní příjemnou lotosovo-rýžovou vůní, příjemná nenucená sladko-hořká vůně.
  Barva: oranžovo-žlutavá barva nálevu, poměrně málo zlomků na dně misky - list je v přijatelné kvalitě.
  Chuť: plný a netypický charakter nálevu, základová složka sladká s lehounkou nahořklou složkou ve spojení s lotosem, nálev není vůbec svíravý, naopak, je hebký a umírněný, ale zachovává si relativně plné tělo. Ovonění je decentní, nepůsobí nikterak uměle, přirozené tóny lotosu, sice vyčichlejší, ale příjemné. Základu tedy dominuje lotosová květová složka s náznakem jasmínu v pozadí, poměrně usedlá travnatá složka směřuje až k prvků sena. Závěr slaďounký, lotosový s rýžovými prvky a lehounkou travnatostí bez agresivních prvků.
  Dochuť: dochuť zcela překvapivě poměrně dlouhá, s plností dochutě je to horší, ta přetrvává řádově pár minut, ale příjemný travnato-květinový dozvuk je cítit kolem 8-10 minut. Základová počáteční složka lotosu s rýžovými nuancemi, lehká travnatá vedlejší složka s prvky sena. Krátkou dobu přetrvává lehounce nahořklá složka spojená s lotosem, rychle odeznívá, později lehký náznak jasmínu a zvýrazněných rýžových prvků, později zůstává pouze nasládlá složka lehkého lotosu a náznaku travnatosti. Lehce povzbudivý nálev se spíše nepatrně hřejivým účinkem.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list tmavě zelený, větvičky žlutavé, vylouhovaný list voní krásně po lotosu. List poměrně příjemné barvy, ovšem nic oslnivého to určitě není.
  nadobi
  nadobi
  Závěr: Toto je můj druhý zelený čaj s lotosem a je to zatím lepší varianta než v minulosti ochutnaný zeleňák. Nenáročná příprava a hladký průběh chutě i dochutě, poměrně překvapující výsledek. Příjemné popíjení k čtení, k tyčinkám z listového těsta, či ke konverzaci.

  Cena: v SAPA tržnici - 39,90,-/70g

  Prodejce: SAPA - Libuš Praha - Tamda Foods s.r.o.