Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Kwong sang black tea - coconut

 • Vložil Tomáš Klouda 30.1.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  Info od prodejce:
  Producer: Kwong Sang Tea Company Ltd., 32 Sands Street, 1/F., Hong Kong
  Tea Type: Black - a blend of oriental teas with coconut
  Tea Packing: Loose tea
  Net Weight: 50g
  Remark: The largest set of teas in tin caddy
  Collection Number: 0619
  Date of Evidence: 5/2002
  nadobi
  Suchý list poměrně různorodý, všechny možné velikostní typy, od drobných zlomků, po větší lístky, poměrně velké množství větviček, celek však vypadá v rámci možností poměrně hezky, list není z nejdrobnějších. Barva tmavá, šedo-černé barvy, větvičky načervenalé až hnědavé. Vůně poměrně pronikavá kokosová, evokuje kokosové mléko, lehce dřevitý podtext.
  nadobi
  Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 5g listu, 100°C, 7-8 minut louhování.

  Vůně: intenzivní kokosová, přirozená - vůně připomíná směs sušeného kokosu s kokosovým mlékem, příjemné nenucené a přitom výrazné aroma.
  Barva: rudá, velmi tmavá barva. Poměrně velké množství drobných lístků v misce.
  Chuť: vzhledem k dlouhé době louhování jsem čekal agresivnější charakter nálevu, ale opak je pravdou, chuť je hutná, plná, sic nikterak komplexní, ale hladká a příjemná. Kokosové přirozené složky po sušeném kokosu a náznak kokosového mléka v pozadí, lehounký dřevitý podtón s náznakem kořeněných prvků. Jednoduché, ale příjemné tělo, závěr výraznější téměř čistě po sušeném kokosu. Charakter je hořko-sladký, sladká převažuje na celé čáře.
  Dochuť: většina těchto plechovek s ochucenými čaji byla slabší v dochuti, tento je zcela atypický, dochuť je dlouhá a pronikavá po kokosu, lehce nahořklé tělo s primární sladkou chutí, později se lehce poodryjí dřevité lehce kořeněné složky, příjemné kokosové tóny trvají přes deset minut, což je u těchto čajů úspěch. Po vypití zůstává spíše složka kokosového mléka, olejanté pocity z kokosové složky, evokuje opravdové kousky kokosu.
  nadobi
  Vylouhovaný list hnědavý, velmi drobný, poměrně obtížně se čistí nádobí. Směska listů, která na pohled ničím nenadchne.
  nadobi
  nadobi
  Závěr: Příjemná zálěžitost, překvapivě plné tóny a dlouhá dochuť vzhledem k použitému množství a při srovnání s podobnými směskami. Doporučuji, krabička je atraktivní a chuť tohoto čaje nikoho neodradí, pokud má rád kokos :-)

  Cena: 35,-/50g

  Prodejce: SAPA - Libuš Praha - Tamda Foods s.r.o.